sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaGminny Dzień Dziecka w Inowłodzu

Gminny Dzień Dziecka w Inowłodzu

Jest w roku taki czas gdy szczególną uwagę poświęcamy tym najmłodszym w naszym społeczeństwie. To właśnie Dzień Dziecka, dzień wyjątkowy i powinien być radosny i beztroski. W Gminie Inowłódz tegoroczny Gminny Dzień Dziecka obchodziliśmy 3 czerwca.

Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu wspólnie z Urzędem Gminy oraz Gminnym Odziałem TPD przy dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowało dla milusińskich wyjątkowe wydarzenie. Na terenie nadpilicznych błoni, przy słonecznej pogodzie zgromadziły się dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy czyli blisko 400 osób. 

Po uroczystym rozpoczęciu dzieci w podziale na grupy wiekowe miały do dyspozycji wiele ciekawych atrakcji. Mogły oglądać sprzęt wojskowy prezentowany przez żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, poznać wyposażenie karetki pogotowia z Tomaszowskiego Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim, a także przymierzyć strój policyjny z Komisariatu Policji w Czerniewicach czy też poznać policyjnego psa z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Nie mogło zabraknąć wozu strażackiego i sprzętu ratowniczego z Jednostki OSP w Inowłodzu, a kurtyna wodna dała dzieciakom wiele frajdy. KS Amber udzielał instruktarzu kajakarstwa, dzieci mogły popłynąć kajakiem pod czujnym okiem i opieką Pana Andrzeja Ambroziaka. Niezastąpiona Piwnica Kreatywności przygotowała blok animacji, gdzie królowały bańki mydlane, zabawa z balonami, wyścigi w workach i wiele, wiele innych gier i zabaw. Pani Joanna Jeske prowadziła zajęcia taneczne. W strefie zabaw dzieci miały do dyspozycji suchy basen z kulkami oraz tor strzelniczy. Na każdego uczestnika czekała pyszna kiełbaska z grilla. Ponadto odbył się konkurs w którym nagrodami były wejściówki do Parku Linowego w Spale. Życzenia dzieciom złożyli Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki, Przewodniczący Rady Gminy Pan Robert Pawłowski oraz Przez Oddziału Gminnego TPD Pani Ewa Korzeniewska, po czym dzieciaki otrzymały specjalnie przygotowane na ta okazję upominki. Zakończeniem imprezy było Holi Party, czyli zwariowana zabawa z kolorowymi proszkami. Zabawa była przednia, pogoda dopisała, doskonała okazja do integracji, a dzieci wracały do domu radosne i zadowolone. Organizatorzy już zastanawiają się co specjalnego przygotować na kolejny Gminny Dzień Dziecka, ale to dopiero za rok.

źródło – Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu
Tekst/Foto: A. Ciołak

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH