G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaGwiazdka w Ino w zimowej scenerii

Gwiazdka w Ino w zimowej scenerii

18 grudnia w niedzielne popołudnie w centrum Inowłodza obok studni odbyła się już po raz 3 impreza mikołajowa „Gwiazdka w INO”.

W tym roku zima dopisała i obficie ozdobiła białym puchem cały ryneczek, w którym odbywało się to wydarzenie. Imprezę poprowadziła grupa szalonych skrzatów z „Teatru na Zamku”. Do pomocy przyłączyli się wolontariusze ze szkół podstawowych z terenu gminy oraz mieszkańcy.

Mimo sporego mrozu, chętnych do powitania świętego Mikołaja było dużo. Pan kasztelan wraz ze swoim podwładnym przygotował rozgrzewający grzaniec, który powodował rumieńce na twarzy 😉 Były również namioty, w których oprócz przepysznych słodkości można było skonsumować cieplutkie pierogi, bigos, żurek z pasztecikami i inne potrawy świąteczne. Oprócz tańców i zabaw dla najmłodszych zostały również rozstrzygnięte konkursy na najdłuższy łańcuch choinkowy oraz na najładniejszą szopkę. Klimatu świąt dostarczyły nam również zespoły ludowe Królowianie oraz Brzustowianie, które zaśpiewały kolędy.

Przed godziną 16 licznie zgromadzony tłum powitał w końcu Mikołaja, który zajechał sańmi pod sam plac. W kilka sekund ustawiła się do niego nieskończenie długa kolejka maluchów, które zostały obdarowane upominkami.

Gwiazdka w INO przeleciała ekspresem, czyli w jakieś 2 godziny ale o dziwo, mimo dużego mrozu udała się. Dzieci zadowolone, rodzice również.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH