sobota, 23 września, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIHistoryczna Akademia z Rycerstwem

Historyczna Akademia z Rycerstwem

W dniach od 13 do 25 lutego Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu, przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych realizowało projekt pt. „Historyczna Akademia z Rycerstwem”. W programie działań zorganizowano zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Inowłódz.

W Świetlicy Wiejskiej w Brzustowie odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego, w którym

 I miejsce zdobył Damian Baran, II miejsce Kamil Malej, III miejsce Filip Cieślikiewicz. Instruktorzy w świetlicach wiejskich oraz w zamku prowadzili zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały prace na konkurs pt. „Insygnia królewskie”. 17 lutego, na zamku w Inowłodzu, odbyła się Gra historyczna z łamigłówkami. Dzieci miały zadanie odnaleźć wskazówki w zakamarkach komnat zamkowych, które doprowadziły je do odnalezienia skarbu, po czym zostały zaproszone do wysłuchania czytanych legend.  24 lutego w zamku w odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Stoliczku nakryj się”. Podsumowanie projektu ferii zimowych  miało miejsce  na zamku w dniu 25 lutego. Tego dnia zajęcia dla dzieci prowadziło Stowarzyszenie Inowłodzkie Bractwo Rycerskie. Dzieci zapoznały się z historią zamku oraz fundatorem zamku, którym był Król Kazimierz Wielki.  Następnie odbyła się projekcja filmu pt. „Zbroje i stroje rycerskie”. W zbrojowni dzieci zapoznały się ze średniowieczną zbroją. W dalszej części odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Insygnia Królewskie.

Spośród zgłoszonych prac Komisja wytypowała do nagrodzenia:

w grupie I:

1 miejsce –Natalia  Kowalewska , 2 miejsce -Natalia Szczepańska ,3 miejsce – Amelka Guźniczak. W tej grupie przyznano dwa wyróżnienia Paulinie Guźniczak i Hubertowi Werkowskiemu.

W grupie II

1 miejsce zajęła Weronika Badowska i Daria Lasecka

a dwa równorzędne II miejsca Komisja przyznała : Mai Kasprzak i Martynie  Milewskiej.

Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Żądło i Jan Kret.

Na zakończenie Inowłodzkie Bractwo Rycerskie zaprosiło wszystkich uczestników projektu na kiełbaski z grilla.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS