Hubertus Spalski po myśliwsku

0
2249

Pierwszy dzień Hubertusa za nami. Coroczne „święto myśliwych” rozpoczęto mszą polową w Kaplicy w Spale. Po czym odbył się apel na łowy czyli zbiórka myśliwych, a następnie rozpoczęto polowania.

W ciągu dnia organizatorzy zapewnili przybyłym gościom wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się, m. in.: występ grupy Big Band z Opoczna i występ Zespołu Pieśni i Tańca „Tramblanka”. W ciągu dnia pasjonaci łowiectwa mogli uczestniczyć w jarmarku hubertowskim, gdzie wystawcy prezentowali to co najlepsze w łowiectwie, kuchni myśliwskiej czy hodowli ras psów myśliwskich. Odbyła się tu Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich i Festiwal Psów Myśliwskich. Na scenie rozstrzygnięto I Spalski Konkurs Fotograficzny.

W centrum Spały znalazło się także stoisko Gminy Inowłódz promujące walory i atrakcje regionu. Odwiedzający je goście mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania były ciekawe nagrody. W późnych godzinach popołudniowych podsumowano polowanie, gdzie w formie pokotu oddano hołd zwierzynie. Wieczorem przybyli do Spały na Hubertusa mogli uczestniczyć w biesiadzie myśliwskiej w Hotelu Prezydent lub balu myśliwskim w Hotelu Mościcki.tekst – M. Werkowska 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Reklama