wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCII FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ im. JULIANA TUWIMA

I FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ im. JULIANA TUWIMA

15 czerwca, odbędzie się I FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ im. JULIANA TUWIMA.  Będzie to „Koncert Laureatów” w którym, zdobywca Grand Prix zaśpiewa tuwimowsko – niemenowskie „Wspomnienie” wspólnie z gwiazdą wieczoru – Januszem Radkiem!

Początek koncertu godz. 18.10 na Zamku w Inowłodzu.

Jest to jedna z wielu imprez towarzyszących „Uroczystości Przywrócenia Dawnej Świetności Zamkowi Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu”.

„Do finału, pierwszej edycji Festiwalu poezji śpiewanej im. Juliana Tuwima w Inowłodzu, który odbędzie się w sobotę podczas uroczystości otwarcia zamku kazimierzowskiego, zakwalifikowały się dwadzieścia cztery osoby w dwu kategoriach wiekowych – dzieci i młodzież oraz dorośli. Są to amatorzy z: Brzustowa , Spały oraz placówek kultury z Tomaszowa , Łodzi i Rzeczycy. Warto podkreślić, że festiwal Tuwimowski jest zrealizowany dzięki środkom budżetu województwa łódzkiego – w ramach konkursu wzbogacania oferty kulturalnej woj. łódzkiego oraz pielęgnowania i rozwoju polskiej tradycji kulturowej w woj. łódzkim, realizowanych poprzez: organizację wydarzeń artystycznych mających istotne znaczenie dla polskiej i regionalnej kultury i sztuki oraz ich krajowej i zagranicznej promocji. Niemal 50 proc. środków to pieniądze składkowe członków stowarzyszenia , datki (nawet skromne) przyjaciół i sponsorów. Wyniki półfinałów rokują wysoki poziom artystyczny koncertu finałowego. Rozpocznie go w sobotę (15.06) o 18-ej (występująca poza konkursem) młoda śpiewająca aktorka – Joanna Koc.”

festiwal

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH