sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIInowłódz ładniejszy się staje

Inowłódz ładniejszy się staje

Od początku roku widać natłok inwestycji w Inowłodzu. Czy to spowoduje, że więcej turystów chciało odwiedzić tą malowniczą miejscowość?

Wiodąca inwestycją jest budowa Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Zakościelu. Obecnie roboty są w fazie końcowej.

Przypomnijmy, że całość inwestycji ma być ukończona w czerwcu 2015r..Takie warunki są przewidziane w umowie.

Jakiś czas temu zakończyła się budowa ciągu pieszego w Inowłodzu (dz. 1722/1) na ul. Zakątnej. Całość wykonano z kostki brukowej, a na końcu ulicy wybudowano taras z widokiem na rzekę Pilicę. Dalej prowadzi ścieżka do naszego źródełka.

DSC_0112
Fragment wybudowanej ul. Zakątnej

W kwietniu zakończyła się także budowa ciągu pieszego, który łączy Kazimierzowski zamek z kościółkiem św. Idziego. Dodatkowo zostały zamontowane dwa urządzenia do siłowni letniej, która już istnieje oraz zamontowane huśtawki na znajdującym się tam placu zabaw.IMG_5241
Urządzenia do ćwiczeń i w tle plac zabaw – OSiR „Tama”

Za ponad 26,7 mln zł, rozbudowany zostanie kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 726. Prace trwają na odcinku pomiędzy miejscowościami Dęborzeczka i Inowłódz. W Inowłodzu już widać nowy chodnik z kostki brukowej i nową nawierzchnię na jednej stronie jezdni. Pozostało jeszcze dużo pracy, gdyż ma być przebudowany niebezpieczny łuk – drogi, który będzie łagodniejszy. W Dęborzeczce przebudowany będzie wiadukt kolejowy. Całość planowana jest do zakończenia się w październiku 2016 roku.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH