środa, 27 września, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIInowłodzka eko-młodzież z pomysłem

Inowłodzka eko-młodzież z pomysłem

Chcemy stworzyć przestrzeń dla młodzieży w naszym wieku jak i dla dorosłych. Dotychczas spotykaliśmy się na placu zabaw przystankach bądź w parku. Jednak nie zawsze mieliśmy taką możliwość ponieważ pogoda bywała różna. Dlatego wpadliśmy na pomysł aby wybudować „dom czystej wsi”. Znajdowałby się on nad Pilicą w pobliżu placu zabaw. Byłby to kontener o wymiarach 6 m x 6 m i 2, 5 metra wysokości. Z zewnątrz kontener zostanie obudowany deskami dzięki którym wpasuje się w środowisko naturalne. Jedna ściana budynku będzie szybą która oświetli całe pomieszczenie. Metalowa klapa służy jako zabezpieczenie szyby na noc jednak na dzień zostanie opuszczona i będzie pełniła rolę tarasu sceny. Na dachu powstanie mini ogródek prawdopodobnie z panelami fotowoltaicznymi. Wewnątrz będzie przytulnie i miło użyjemy mebli z odzysku i z popularnych sklepów meblowych.

Dlaczego ?

Projekt dotyczy budowania wspólnej przestrzeni. Dzięki temu projektowi zdobędziemy doświadczenie oraz pozwoli nam na badanie otaczającego nas świata. Dzięki naszemu projektowi będziemy mieć doskonałą szansę na spotkanie się osób młodych z mieszkańcami naszej gminy. Niestety w dzisiejszych czasach nie ma za dużo miejsc aby się spotkać dlatego chcemy zrealizować nasz projekt.

Jak ?

Tak więc mamy już plan jak zbudować i rozwijać nasze środowisko jednocześnie dbając o przyrodę. Oczywiście wszystko co uzyskamy będzie całkowicie ekologiczne i w tym celu chcemy użyć materiałów z odzysku a pozyskaną energię zdobędziemy po przez panele fotowoltaiczne a wodę będziemy filtrować z deszczówki.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS