Inowłodzkie morsowanie

0
1694
Reklama

Już po raz drugi w 2018 roku spotkaliśmy się, żeby wspólnie morsować w rzece Pilicy. Po raz pierwszy natomiast był to „nasz” inowłodzki event, który miał na celu zachęcać do morsowania mieszkańców Gminy Inowłódz.

Kolejne morsowanie 18 marca 2018. Zapraszamy 🙂 Żeby potwierdzić swój udział kliknijcie wezmę udział w tym wydarzeniu 🙂 https://www.facebook.com/events/413834905748158/

Morsowanie to nie tylko kąpiel w lodowatej wodzie, ale także sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ruch na świeżym powietrzu z pewnością przyczynia się do poprawy samopoczucia o każdej porze roku, więc wybór terminu, w którym zaczniesz morsować powinien być uzależniony od Twoich upodobań.

Wśród morsów można spotkać dwie różniące się koncepcje mówiące o tym kiedy zacząć morsować. Pierwsza mówi, żeby powoli przyzwyczajać się do zimnej wody i zacząć kąpiele już jesienią. Zwolennicy tej teorii uważają, że pozwala to początkującym morsom przyzwyczaić się do myśli o morsowaniu i zacząć utożsamiać kąpiele w zimnej wodzie z przyjemnym sposobem spędzania czasu. Dzięki temu wraz z nadejściem zimy początkujący mors jest w pełni gotowy do wskoczenia do przerębla.

Druga koncepcja radzi, aby zaczekać z pierwszym morsowaniem do zamarznięcia jezior. Zgodnie z nią debiut w przeręblu przynosi jeszcze większą falę pozytywnych emocji. Efekt pierwszego morsowania potęguje fakt, że zupełnie nie wiemy czego się spodziewać. Przez to doznania są bardziej intensywne.

Wybór terminu pierwszego morsowania zależy od Ciebie. Zastanów się, czy wolisz oswajać się z nowymi doznaniami powoli, czy trochę poczekać, aby potem czerpać pełnymi garściami. Z punktu widzenia doświadczonego morsa Redakcja morsowanie.pl podpowiada jedynie, że powolne oswajanie się z zimną wodą nie jest konieczne. Swoją przygodę z morsowaniem możesz zacząć od zimowej kąpieli. Śnieg i mróz dodają tylko uroku całej ceremonii.

źródo – http://morsowanie.pl

Reklama