środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaJak wygląda nauka programowania dla dzieci?

Jak wygląda nauka programowania dla dzieci?

Coraz popularniejsze warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży ukazują się w mniejszych i większych miastach. Wielu rodziców zadaje sobie więc pytanie, czy to chwilowa moda, a może jednak coś w tym jest?

Czy nauka programowania daje wystarczająco dużo, aby można ją było nazwać podstawowymi zajęciami dla najmłodszych w XXI wieku? Czy może jednak zostawić ją starszym?

Nauka programowania — co daje?

Umiejętności koderskie okazują się jedną podstawowych umiejętności, które powinno wykształcać w sobie młode pokolenie. Wynika to z faktu, iż poznanie idei programowania pozwala na wyrobienie w sobie szeregu cech i umiejętności potrzebnych do rozwoju. Zarówno ogólnego, jak i przyszłego — zawodowego.

Już teraz brakuje programistów, za kilka – kilkanaście lat luka na rynku będzie bardzo trudna do zapełnienia, a jednocześnie do tej pory nie znaleźliśmy jeszcze alternatyw dla rozwoju naszego społeczeństwa w innym niż cyfrowym i technologicznym kierunku.

Ponadto programowanie to także dziedzina, która od samego początku rozwija wielokierunkowo, niekoniecznie z nastawieniem na czysto informatyczne umiejętności. Stąd warto rozważyć warsztaty programowania dla dzieci już od najmłodszych lat edukacji.

Kurs programowania od podstaw.

Nauka kodowania dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jak i w początkujących grupach nastolatków to podstawy wielu przydatnych w życiu każdego człowieka umiejętności. Wśród nich można wymienić rozwijanie pasji i umiejętności nauki przedmiot ścisłych, myślenie logiczne i analityczne, śmiałość technologiczną i co najważniejsze wspomaganie ogólnego rozwoju mózgu.

Jak długo trwa nauka programowania?

Człowiek uczy się przez całe życie, a pozostawanie w jednym punkcie niekoniecznie przyczynia się do odpowiedniego rozwoju. Zdając sobie z tego sprawę szkoła Zaprogramowani.com, uczy materiału w najbardziej przyswajalny dla danej grupy wiekowej sposób, sprawiając, że dzieci już po kilku zajęciach widzą efekty. Jednocześnie wszczepiamy w nie potrzebę ciągłego rozwoju i poznawania nowych możliwości pojawiających się w tej chwili już prawie codziennie w nowoczesnym świecie. W ten sposób nasze kursy programowania dla dzieci to wspaniała i rozwijająca zabawa.

Jak zacząć naukę programowania?

Najprościej poprzez wybór odpowiedniego miejsca, gdzie wiedza przekazywana jest w idealny dla najmłodszego pokolenia sposób. Nasza szkoła Zaprogramowani.com to między innymi:

– nowoczesne podejście do nauczania i autorski program edukacyjny, zdający egzamin w dotycząc azowym (najdłuższym na polskim rynku) doświadczeniu,

– kadra wykładowców będących równocześnie czynnie pracującymi zawodowo programistami,

– w pełni wyposażone w najlepszy sprzęt i materiały, sale wykładowe w 26 miastach Polski,

– setki zachwyconych swoimi umiejętnościami słuchaczy i ich rodziców.

Zapraszamy do zapisów na stronie https://lodz.zaprogramowani.com

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS