środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIJakie umiejętności warto nabyć w nowym roku?

Jakie umiejętności warto nabyć w nowym roku?

Na postanowienia noworoczne nigdy nie jest zbyt późno. Co prawda pierwszy miesiąc 2023. roku już za nami, to wciąż pozostaje nam jedenaście kolejnych – a to wystarczająco czasu, by nabyć nowe, przydatne umiejętności. Czego warto nauczyć się w nadchodzącym roku?

1. Wyrobienie zdrowych nawyków

Łatwo nam przyzwyczajać się do wygodnych, znanych rozwiązań – często takie nawyki potrafią jednak powstrzymywać nas przed osiągnięciem pełni swojego potencjału. Prokrastynacja i odkładanie wszystkiego, co się da na ostatnią chwilę, nieregularne godziny snu, powtarzalna dieta składająca się głównie z przetworzonego jedzenia: wiele z nas ma koncie te grzeszki. O ile takie rozwiązania często wydają się łatwiejszą opcją na teraz, to w dłuższej perspektywie potrafią aktywnie sprowadzać w dół jakość naszego życia. Ważne jest więc, aby nauczyć się zrywać z niezdrowymi przyzwyczajeniami i zastąpić je nowymi. Liczy się konsekwencja – w końcu nie zerwiemy z wyrobionymi przez miesiące czy lata nawykami z dnia na dzień. Początki będą trudne, ale z dnia na dzień przyzwyczajanie się do nowego stylu życia stanie się coraz łatwiejsze. Spróbuj przez tydzień kłaść się spać o tej samej godzinie i przesypiać równe osiem godzin. Obowiązek, za który zabrać się miałeś dopiero za kilka dni, zacznij już teraz. Te małe kroki pozornie niewiele zmieniają, ale z czasem zobaczyć, że przeszedłeś naprawdę długą drogę.

2. Nauka nowych języków

Umiejętności lingwistyczne w dzisiejszym świecie potrafią otworzyć wiele drzwi. Dobra znajomość angielskiego jest dla potencjalnych pracodawców czymś oczywistym, dlatego warto wyspecjalizować się w jeszcze jednym języku obcym. W wielu firmach stanowiska wymagające znajomości konkretnego języka, na przykład aby kontaktować się z zagranicznymi klientami, wynagradza wyższą pensją, warto więc posiadać umiejętności w językach innych niż angielski. Wiele osób wybierze niemiecki, francuski lub hiszpański, jedne z najpopularniejszych opcji, warto jednak zastanowić się nad bardziej egzotyczną opcją. Bycie specjalistą w danej niszy jest współcześnie czymś bardzo docenianym, toteż nauczenie się mniej oczywistego języka obcego będzie wyglądało świetnie na Twoim CV. Mieszkańców województwa łódzkiego może więc zainteresować Centrum Języków Orientalnych Al-andalus, które prowadzi kursy między innymi z języka koreańskiego czy arabskiego. Więcej informacji o ich ofercie znajdziesz na stronie https://al-andalus.pl/.

3. Poznanie podstaw programowania

Z roku na rok komputery odgrywają coraz ważniejszą rolę w naszych życiach. Postępująca cyfryzacja sprawia, że specjaliści w dziedzinie informatyki wręcz toną w różnorodnych propozycjach pracy. Nawet, jeśli nie chcesz wiązać swojej kariery z programowaniem, to nauka podstaw jest po prostu praktyczną umiejętnością, którą warto posiadać we współczesnym świecie. Co najlepsze, każdy z nas może zrobić to w domu – wystarczy komputer i dostęp do Internetu. W sieci przebierać można w przeróżnych poradnikach dla początkujących, które wprowadzą cię w świat języka JavaScript czy Pythona. Nauka programowania pozwoli ci zaznajomić się z analizowaniem danych i rozwiązywaniem problemów, a umiejętności te są przydatne na każdej płaszczyźnie życia.

[artykuł sponsorowany]

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS