czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaKolejna czołówka na DK48 we Fryszerce

Kolejna czołówka na DK48 we Fryszerce

Policjanci z opoczyńskiego Wydziału Ruchu Drogowego, ustalali okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 26 września o godzinie 14.20 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Fryszerka.

   Ze wstępnych informacji, zebranych  na miejscu zdarzenia wynika, że  22 letnia mieszkanka  Świdnika, kierując  oplem astra, podczas wyprzedzania  na łuku drogi, czołowo zderzyła się z prawidłowo jadącym vw. golfem, którym kierowała 19 letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego. Jak ustalili policjanci, kierująca oplem rozpoczęła manewr wyprzedzania  w miejscu do tego zabronionym o czym informują umiejscowione tam znaki drogowe, dodatkowo 22 latka zlekceważyła znak informujący o ostrym zakręcie w lewo i pomimo zagrożenia, podjęła decyzję o wyprzedzeniu poprzedzającego ją pojazdu. Niestety takie nieodpowiedzialne zachowanie skończyło się bardzo niebezpiecznie. Opel zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem vw golf.

   Policjanci biorąc pod uwagę okoliczności wypadku, oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, podjęli decyzję o zatrzymaniu 22 latce prawa jazdy. Podczas kontroli policjanci ustalili, że kierująca oplem w przeciągu roku, kolejny raz doprowadziła do tak niebezpiecznej sytuacji na drodze.

 Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Apelujemy o rozsądek na drodze oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów i znaków drogowych.

asp.szt. Barbara Stępień
Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Na miejscu działały:
OSP KSRG Poświętne
PSP Opoczno
OSP Inowłódz
OSP Królowa Wola
2x PSP Tomaszów Maz.
Policja
Zespół Ratownictwa Medycznego

Fot. – OSP KSRG Poświętne

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS