sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaKolejny spektakl „Teatru Na Zamku”

Kolejny spektakl „Teatru Na Zamku”

Teatr Na Zamku” w trzecim roku swojego istnienia zaprezentuje monodram pt. „BRINGE GLÜCK” w wykonaniu Filipa Owczarka, na motywach opowiadania Bohumila Hrabala pt. „Pociągi pod specjalnym nadzorem”. Spektakl wyreżyserował Remigiusz Caban.

Monodram odbędzie się w ramach Dni Inowłodza w dniu 31.07.2022 r. o godzinie 19.30 na zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu.

Filip Owczarek pochodzi z gminy Inowłódz i jest przedstawicielem młodego pokolenia ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z twórczością aktorską. Studium, wyróżnionego na etapie eliminacji wojewódzkich monodramu zaprezentował w tym roku podczas finałowych zmagań w Słupsku w ramach turnieju „Teatr Jednego Aktora” podczas 67 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez „Towarzystwo Kultury Teatralnej”. Na zamku w Inowłodzu monodram ukaże się w całej okazałości.

Kilka słów o sprawie :

„Wojna”, słowo z podręczników historii , które nagle ujawniło swoją aktualność, nabrało treści.
Znowu jest naszym, w tej części świata, doświadczeniem. Zdumiewa i przeraża nas fakt, że o wojnie słyszymy i mówimy, jako o okoliczności, która określa naszą codzienność.

Teraźniejszość stała się niepewna, przyszłość – niewiadoma, a wojenne świadectwa z przeszłości niespodziewanie odzyskały zdolność przemawiania do sumień . Trzeba przyznać, że proza czeskiego autora brzmi dziś dojmująco prawdziwie, aż chce się dodać – niestety! Wojna, zdaje się mówić autor ustami swojego bohatera , to czas w którym hierarchia wartości poddawana jest dramatycznej próbie, w której – dzięki sztuce – i my mamy swój udział.

Remigiusz Caban

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH