sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaKramy inowłodzkie czyli średniowieczne rozpoczęcie lata w Inowłodzu

Kramy inowłodzkie czyli średniowieczne rozpoczęcie lata w Inowłodzu

Wszem i wobec ogłaszamy radośnie i uroczyście, że 22 czerwca 2019 roku na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu odbędą się „Karmy inowłodzkie” czyli szereg imprez, które rozpoczynają letni sezon turystyczny.

Impreza w klimacie średniowiecznym zacznie się od godziny 11 pod zamkiem, a kończy po północy nad rzeką Pilicą. Główną częścią będą Kramy Inowłodzkie: kowal, płatnerz, skryba, tkacz, garncarz, wikliniarz, kuchnia średniowieczna i inne. Będą warsztaty tańca i budowanie pieca chlebowego. Najmłodszych zapraszamy do obozu Kuglarzy.

Ponadto wystąpi ze Złototar. Odbędą się turnieje łucznicze, walki rycerskie, bieg dam, konkurs na najpiękniejszy wianek oraz zabawne opowieści Rufiego Rafiego.

Około godziny 15 odbędzie się wielka inscenizacja najzadu na kramy oraz prezentacja Bractw przed Kasztelanem i Wójtem. Po zmroku orszak z pochodniami przejdzie nad rzekę. A tam będą kolejne atrakcje takie jak: ogniska, puszczanie wianków, fire show i disco z zespołem „Quatroo” do rana.

Bierzcie koce, karimaty, krzesełka. Bądźcie z nami cały dzień. Przybywajcie całymi rodzinami, w parach i pojedyńczo. To będzie wspaniały dzień, magiczna noc. Nie możecie jej przegapić!

Zapraszają Organizatorzy:

  • Wójt Gminy Inowłódz
  • FIBULA Fundacja na rzecz odtwórstwa historycznego, rzemiosł i sztuk dawnych
  • Kasztelania Inowłodzka
  • Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu
  • Stowarzyszenie Zamek Kazimierzowski
YouTube player
YouTube player
YouTube player
YouTube player
YouTube player
YouTube player
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH