sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaLVI sesja Rady Gminy Inowłódz

LVI sesja Rady Gminy Inowłódz

W dniu 24 listopada 2022 r. odbyła się LVI sesja Rady Gminy Inowłódz, którą zdominował blok uchwał w sprawie wyrażenia zgody przez Radnych na zbycie nieruchomości gruntowych w Inowłodzu, okolice ul. Klasztornej, Łąkowej i Sosnowej (9 uchwał). Jest to wynik poszerzonej analizy struktury własności mienia gminnego, która wykazała posiadanie przez jednostkę licznych niezagospodarowanych nieruchomości, zbędnych do realizacji zadań własnych Gminy. Z tego względu uzasadnionym jest przeznaczenie ich do zbycia w drodze przetargowej.

Radni zgodzili się także na dokonanie darowizny nieruchomości gminnej na rzecz Skarbu Państwa – Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego na poszerzenie pasa drogowego drogi krajowej nr 48, co pozwoli na zawarcia umowy z Inspektoratem i uruchomienie fotoradaru w Inowłodzu.

Od 1 stycznia 2023 r. w Gminie Inowłódz będą obowiązywać nowe stawki podatku od nieruchomości, opłaty targowej i miejscowej, wzrosną o ok. 10%. Podatki w Gminie Inowłódz nie były podnoszone od 2016 roku, do wprowadzenia zmian zmusiła pandemia i jej skutki, wojna na wschodzie oraz przede wszystkim wzrost inflacji.

Podjęto także uchwałę w sprawie uchwalenia Programu współpracy Gminy Inowłódz z organizacjami pozarządowymi na 2023 r., których aktualnie na terenie naszej gminy działa 30.

Na zakończenie Pan Wójt Bogdan Kącki zaprosił wszystkich na zbliżające się uroczystości, związane ze Świętami Bożego Narodzenia:

  • 4.12 – Spalskie Mikołajki, Spalski Jarmark Bożonarodzeniowy,
  • 18.12 – Gwiazdka w Inowłodzu,
  • 20.12 – Wigilia dla Samotnych w Klubie Senior+ w Królowej Woli.
YouTube player

Tekst: R. Dąbrowicz/Foto: K. Pazurek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH