poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCI„Mądre życie Seniora” w Inowłodzu

„Mądre życie Seniora” w Inowłodzu

14 maja Seniorzy z Inowłodza, członkowie Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów koło w Inowłodzu przystąpili do projektu „Mądre życie Seniora”, który będzie realizowany do października 2019 roku.

Zadanie publiczne realizowane jest przez stowarzyszenie Forum 4 Czerwca z siedzibą w Ksawerowie.

Projekt „Mądre życie Seniora” jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, #ASOS 2019.

Celem głównym jest przeciwdziałanie obniżaniu jakości życia i bezpieczeństwa osób starszych, przemocy finansowej wobec osób starszych, a także wykluczeniu społecznemu osób 60+ w obszarze świadomego korzystania z praw obywatelskich i własnej aktywności w kulturze.

Działania w ramach zadania prowadzone będą w formie warsztatów, gry interaktywnej i spotkania integracyjnego.

Tematy, które będą realizowane to:

1. Prawo spadkowe – celem warsztatu będzie podniesienie wiedzy uczestników z zakresu zasad dziedziczenia, sposobów rozporządzenia swoim majątkiem w razie śmierci jak również wydziedziczeniem. Omówiona zostanie procedura spadkowa (przed sądem i przed notariuszem), oraz koszty związane z nabyciem spadku, w tym podatki. Uczestnicy poznają również skutki nabycia spadku i odziedziczenia długu oraz prawne uregulowania praw majątkowych za życie (umowa darowizny, umowa dożywocia).

2. Prawne aspekty opieki nieformalnej nad osobami starszymi, w tym osobami zależnymi

3. Pierwsza pomoc – nabycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy w najbardziej typowych sytuacjach z życia codziennego.

4. Efektywne zarządzanie czasem – zdobycie umiejętności planowania czasu.

5. Jak liczy się twój głos – celem będzie zachęcenie uczestników do partycypacji wyborczej i podniesienie ich wiedzy z zakresu prawa wyborczego i sposobów przeliczania głosów oddanych w wyborach na wyniki wyborcze w ramach różnych stosowanych w Polsce ordynacji wyborczych.

Zapraszamy do uczestniczenia w zajęciach. Obowiązują wcześniejsze zapisy-zgłoszenia tel.: 511404207, 503817423. O dacie spotkań będziemy informować.

Jolanta Chojnacka

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH