G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIMegitza "zauroczyła" swoją muzyką widzów.

Megitza „zauroczyła” swoją muzyką widzów.

Wczoraj odbył się koncert zespołu MEGITZA w ramach 14 wędrownego festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”.

Wykonawcy: Megitza – wokal, kontrabas Jarosław Dzień – gitara, wokal Jakub Mietła – akordeon, wokal Dominik Mietła – trąbka Damian Niewiński – perkusja, wokal 

Publiczność jak zwykle dopisała, przed występem głównym w podziemiach zamku odbył się koncert grupy Pathman, który przyciągnał tłumy, które po brzegi wypełniły salę koncetową.

Koncert MEGITZY był bardzo żywiołowy i sama wokalistka bardzo żywiołowo reagowała na kontakt z publicznością zachęcając ją w wspólnego śpiewania i tańczenia.  Megitza, czyli Małgorzata Babiarz, energetyczna wokalistka i kontrabasistka wychowała się na Podhalu. W Inowłodzu zagościły nowe klimaty muzyczne, dzięki połączeniu  folku, muzyki góralskiej, romskiej i muzyki bałkańskiej. Na uwagę zasługuje fakt, że impreza była bardzo dobrze przygotowana pod względem oprawy audio-wizualnej. Natomiast organizacyjnie nie było już tak pięknie np. nieodgrodzone taśmą okolice sceny od publiczności, (tak jak to było na koncercie Janusza Radka) Małe dzieciaki wchodziły nawet na głośniki tuż pod sceną, inne latały i wrzeszczały jak opętane, a rodzice tylko się cieszyli nie robiąc sobie z tego nic.

Wokalistka rozbudziła jeszcze bardziej zebraną publiczność utworem „Caje sukarije”, którym bisowała ponownie. Festiwal Kolory Polski zagościł w Inowłodzu po raz czternasty Koncert bardzo udany. Gwiazda koncertu zachwyciła. Dziękujemy!


W programie: podróż po świecie muzyki połączona z obrazem ludzkich uczuć i przeżyć; „Caje sukarije”, „Ederlezi”, „Magdalena”, „Refleksja”, „Gelem Gelem”, „Lato Fiesta”, „Medusa’s Garden”, „Chicago”, „What I desire” i in.

[nggallery id=4]

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH