czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCINARODOWE CZYTANIE „Przedwiośnia” w Inowłodzu

NARODOWE CZYTANIE „Przedwiośnia” w Inowłodzu

8 września 2018 roku  na dziedzińcu zamkowym w Inowłodzu odbyło się publiczne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem  Pary Prezydenckiej.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Do czytania zaprosiliśmy: Pana wójta Bogdana Kąckiego, Pana radnego Arkadiusza Łon,

Czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej: Pani Dorota Dyło-Frejowska, Pani Lidia Jackow, Pani Stanisława Seliga, Pani Grażyna Sadowska, Pani Basia Narożnik, Pani Ula Burda,Pan Andrzej Zamora.

Młodzież: Karina Sarnecka, Weronika Kołodziejczyk, Marta Widz, Iza Samek, Marlena Kaczmarska, Ola Politowska, Jakub Kopacz i Sebastian Karczemski.

Po zakończeniu czytania zostało ogłoszone rozstrzygnięcie konkursu literackiego na Legendę o zamku Kazimierzowskim”, który odbywał się w ramach działań wakacyjnych.

Na konkurs wpłynęła jedna praca Zosi Łuczkowskiej ze Studzianny, gmina Poświętne. Zosia otrzymała dyplom i nagrodę w postaci książki za udział w konkursie.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za chęć  przybycia na zamek i wzięcia udziału w publicznym czytaniu naszej rodzimej literatury.

Gminna Biblioteka Publiczna w Inowłodzu
Foto: A. Ciołak

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS