Nieszczęsna inwestycja drogowa w Konewce

0
1272
Reklama

Umowę na dofinansowanie budowy drogi w Konewce została podpisana we wrześniu ubiegłego roku. W październiku wyłoniony został wykonawcę, który po miesiącu prowadzenia różnych pertraktacji ostatecznie się wycofał.

W miesiącu grudniu udało się wyłonić kolejnego wykonawcę, który zdecydował się na tą budowę.

Od grudnia 2019 roku do końca lutego br. udało się częściowo wykonać chodnik od przystanku (skrzyżowania dróg w kierunku Królowej Woli i Spały) do zakładu drzewnego i dalej do mostku. Po drugiej stronie chodnika zostały umiejscowione lampy, szkoda, że nie po stronie chodnika, no niestety się nie udało. Dalej za mostem w kierunku osiedla zostały wykopane głębokie rowy, które po obfitych ulewach zostały wymyte i stwarzały spore zagrożenie. Przy samym bunkrze udało się jeszcze zrobić fragment chodnika. Zatem o co tutaj chodzi? Mieszkańcy Konewki zaprosili mnie żeby pokazać ich zażenowanie, „udziwnienia” projektowe oraz brak postępów przy budowie drogi.

Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki na swoim profilu FB napisał: „Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą, do końca sierpnia wszystkie prace związane z przebudową drogi, mają być zakończone. Będzie piękna droga do Konewki i mam nadzieję, że szybko zapomnimy o problemach z czasu budowy”.

Dodał także: „W międzyczasie doprojektowane zostało oświetlenie drogi z innego programu. Tu też pojawiły się pewne problemy, bo pierwotnie lampy miały być podwieszone na starych słupach. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy, że powstaną całkowicie nowe punkty świetlne. Chcieliśmy je umieścić po stronie chodnika, ale niestety obrzeże chodnika to granica działki gminnej, a kabla zasilającego nie układa się pod drogą (chodnikiem). Zapewniam jednak że lampy, które będą, doskonale oświetlą zarówno drogę jak i chodnik. Jeszcze raz przepraszam za utrudnienia i wierzę, że tak jak ja, większość rozsądnych mieszkańców Konewki cieszy się z tej inwestycji”.

Od dwóch tygodni wznowiono prace przy przebudowie drogi do Konewki. To jedna z wielu inwestycji realizowanych w tym…

Opublikowany przez Bogdana Kąckiego Środa, 29 lipca 2020

Temat wiecznie żywy komentujcie tutaj na FB:

UDOSTĘPNIJ❗️❗️ Na prośbę mieszkańców wsi Konewka przyjechałem zobaczyć i wysłuchać ich zdania na temat tej "dziwnej"…

Opublikowany przez Nasz Inowłódz Poniedziałek, 27 lipca 2020

To nie jest tak, że Sołtys wypowiada „wojnę” gminie. Sołtys jest osobą, która dba o sprawy mieszkańców, którzy w tym przypadku wypowiedzieli się o problemach w ich wsi. Mam nadzieję, że relacje Wójt – Sołtys i pracownicy urzędu gminy pozostaną bez zmian i nie będzie jakiś dziwnych animozji.

Zapraszam na relację wideo.

YouTube player

Jeśli chcecie abym przyjechał do Was z 🎥 i nakręcił reportaż o problemach w waszych miejscowościach napiszcie wiadomość na redakcja@naszinowlodz.pl.

Reklama