piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCINoworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w Studziannie

Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w Studziannie

6 stycznia 2023 roku w Święto Trzech Króli w Bazylice Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannej odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu „Hubal”.

Koncert poprzedziła msza święta nawiązującą do Hubalowej Pasterki z 1939 roku. Na rozpoczęcie mszy do bazyliki wmaszerowali ułani z grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Hubalczyków 1939-1940, które było głównym organizatorem wydarzenia. Partnerem był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi.

Na koncert przybyło wielu gości, wśród których byli samorządowcy pow. opoczyńskiego oraz Poseł Robert Telus, który wraz ze starostą opoczyńskim wręczyli pamiątkowe płytki ceramiczne z wizerunkiem Hubala Zespołowi wokalnemu „Hubal” oraz Tomaszowi Łumińskiemu oraz Jerzemu Łumińskiemu, którzy z ramienia Stowarzyszenia byli pomysłodawcami i głównymi organizatorami Hubalowej mszy i koncertu. Po koncercie goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek zorganizowany w Izbie Tradycji Hubalczyków.

OSP Królowa Wola uczestniczyła w tym wydarzeniu ze względu na dobrą współpracę z Panem Jerzym Łumińskim, przede wszystkim na gruncie kronikarskim. Pan Jerzy przez wiele lat prowadził kronikę OSP Poświętne i podobnie jak kronikarze OSP Królowa Wola należy do Wojewódzkiego Klubu Kronikarza OSP woj. łódzkiego.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH