sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCINoworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w Studziannie

Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w Studziannie

6 stycznia 2023 roku w Święto Trzech Króli w Bazylice Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannej odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu „Hubal”.

Koncert poprzedziła msza święta nawiązującą do Hubalowej Pasterki z 1939 roku. Na rozpoczęcie mszy do bazyliki wmaszerowali ułani z grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Hubalczyków 1939-1940, które było głównym organizatorem wydarzenia. Partnerem był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi.

Na koncert przybyło wielu gości, wśród których byli samorządowcy pow. opoczyńskiego oraz Poseł Robert Telus, który wraz ze starostą opoczyńskim wręczyli pamiątkowe płytki ceramiczne z wizerunkiem Hubala Zespołowi wokalnemu „Hubal” oraz Tomaszowi Łumińskiemu oraz Jerzemu Łumińskiemu, którzy z ramienia Stowarzyszenia byli pomysłodawcami i głównymi organizatorami Hubalowej mszy i koncertu. Po koncercie goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek zorganizowany w Izbie Tradycji Hubalczyków.

OSP Królowa Wola uczestniczyła w tym wydarzeniu ze względu na dobrą współpracę z Panem Jerzym Łumińskim, przede wszystkim na gruncie kronikarskim. Pan Jerzy przez wiele lat prowadził kronikę OSP Poświętne i podobnie jak kronikarze OSP Królowa Wola należy do Wojewódzkiego Klubu Kronikarza OSP woj. łódzkiego.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS