sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaObłędny repertuar w sieci kin Helios!

Obłędny repertuar w sieci kin Helios!

Wielkimi krokami nadchodzi dzień, na który czekały miliony fanów na całym świecie! Już w najbliższy piątek na ekranach kin Helios pojawi się sam „Doktor Strange w multiwersum obłędu”! Oprócz niego w repertuarze znajdzie się także szybki niczym błyskawica jeż Sonic oraz grupa współczesnych 40-latków na wyspie Bornholm… Helios nie zapomina o miłośnikach dobrego polskiego kina i zaprasza na kolejne seanse z cyklu Kultura Dostępna, ani o swoich wiernych fankach i zapowiada ciekawy wieczór z cyklu Kino Kobiet.

Doktor Strange w multiwersum obłędu” zabierze wszystkich w podróż do świata Marvela i z pewnością przyprawi niejednego widza o obłęd! W tej części naczelny mag świata MCU otwiera multiwersum, przesuwając jego granice w nieodkryte dotąd rejony. Doktor Strange, z pomocą dawnych i nowych sojuszników, przemierza niesamowite i pełne niebezpieczeństw alternatywne światy, by stawić czoła nowemu tajemniczemu przeciwnikowi. Szykuje się coś czego jeszcze świat nie widział!

YouTube player

Szum fal, piasek pod stopami, słońce i Bałtyk czego chcieć więcej? W najnowszym filmie Anny Kazejak „Fucking Bornholm” widzowie przekonają się, że nie każdą majówkę można zaliczyć do udanych i wspominać ją z uśmiechem. Pozornie błaha sytuacja może wywołać gigantyczny kryzys i spaść na wszystkich z niespodziewaną siłą. Jak poradzą sobie w tym główni bohaterowie i co czeka ich po tej wyprawie? Przekonamy się już w najbliższy piątek. Natomiast 11 maja na wieczorne spotkanie przy tym filmie zaprasza także Kino Kobiet. Tradycyjnie na Panie czeka moc atrakcji, konkursów oraz doskonałej zabawy.

YouTube player

Najmłodsza widownia będzie miała ubaw wybierając się na „Igrzyska zwierzaków”.Wystarczy zająć miejsca i kibicować Daisy, która marzy o wygraniu wielkich zawodów dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”. Problem w tym, że jest uroczym ssakiem, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem i nie należy do największych ani najgroźniejszych drapieżników planety. Główna bohaterka zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością.

YouTube player

Jest i on: jest szybki, ale nie wściekły, zabawny i mega popularny na Ziemi od czasu kiedy uratował ją przed zagładą! Nasz bohater powraca – „SONIC 2. Szybki jak błyskawica”.Tym razem siły zła w postaci Doktora Robotnika podwajają moc mając przy boku Knuckles’a. Ale Sonic nie jest sam i może liczyć na pomoc swojego przyjaciela Tails’a, który jest równie wyjątkowy co zabawny. To idealny team, więc uszy do góry!

YouTube player

Z myślą o dzieciach, które stanowią liczną grupę wśród uchodźców z objętej wojną Ukrainy, aby choć na chwilę pomóc oderwać im się od dramatycznych wydarzeń, Helios kontynuuje cykl bezpłatnych pokazów w języku ukraińskim. Od najbliższego piątku (6 maja) emitowane będą dwa specjalnie wybrane seanse każdego dnia. Pierwsza propozycja – zestaw bajeczek „44 koty” – została przygotowany z myślą o najmłodszych widzach, dlatego też zostanie wyemitowana w wersji z ukraińskim dubbingiem.

Trochę starszych widzów zainteresuje z pewnością film „Operacja człowiek w czerni” w wersji z ukraińskim lektorem. Młodzi detektywi wraz z psim pomocnikiem trafiają na ślad tajemniczego skarbu i człowieka w czerni.

W niedzielę, 8 maja Helios zaprasza na Filmowe Poranki z nowymi przygodami bohaterów popularnej serii „44 Koty”. Na najmłodszych widzów czeka wesoła zabawa z przesympatyczną grupą kociaków znaną również jako Arcykoty! Tradycyjnie projekcję poprzedzą konkursy i zabawy w sali kinowej.

Już dzień później, 9 maja, cykl Kino Konesera zaprezentuje animowany dokument „Przeżyć”, który stał się przebojem festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym i jest porównywany do legendarnego „Walca z Baszirem”. Ten film to poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. To intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności, która poruszy wielu widzów.

YouTube player

12 maja w ramach cyklu Kultura Dostępna widzowie zobaczą natomiast Sławomirę Łozińską w przejmującym dramacie społecznym „Lokatorka”. Film ukazuje nierówną walkę jednostki z systemem i obnaża niszczące mechanizmy polityczno-finansowe. Główna bohaterka przeciwstawia się mafii reprywatyzacyjnej, która próbuje pozbawić dachu nad głową mieszkańców jednej z warszawskich kamienic. Kobieta znika w tajemniczych okolicznościach, a policja wpada na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, członkowie palestry oraz agencji dawnych służb.

YouTube player

Szczegóły dotyczące majowego repertuaru dostępne są na stronie: www.helios.pl oraz w nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Planując wizytę w kinie i kupując bilet wcześniej, widzowie mogą wybrać najlepsze miejsca, a także zaoszczędzić najwięcej. Filmowe emocje to wspaniały pomysł na niezapomniany czas w gronie bliskich i znajomych, do zobaczenia na pozytywnych, majowych seansach!

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH