Oblężenie Malborka

0
2877
Reklama

Zakończyło się tegoroczne Oblężenie Malborka w którym to również uczestniczyło Inowłodzkie Bractwo Rycerskie pod dowództwem Kasztelana zamku w Inowłodzu Franciszka Jagielskiego.

Nowa formuła imprezy, jak szacują organizatorzy, przyciągnęła kilkadziesiąt tysięcy osób. W sobotę Muzeum Zamkowe pobiło rekord, sprzedając 7 tysięcy biletów.

Od piątku, 24 lipca na terenach obok muzeum i w murach zamku odbywały się liczne pokazy, warsztaty i prezentacje.

DSCN0364

Mimo gigantycznej sobotniej ulewy sporo się działo w naszym obozie wzięliśmy udział w przemarszu bractw rycerskich zaproszonych na oblężenie,a także w turnieju kuszniczym oraz w rzutach toporem i oszczepem, jeden z naszych członków Kacper Wojtysiak z Nowego Jasienia w gminie Lubochnia rozstawił historyczny kram z bronią białą wykonywaną wspólnie z ojcem Jackiem.

DSCN0418
< ?center>

W niedzielę na Oblężeniu, drugi rok z rzędu, odbyła się też m.in. msza święta odprawiona przez ks.Pawła Dąbrowskiego opiekuna braci rycerskiej. Tym razem w intencji śp. Jacka Spychały, współorganizatora Oblężenia, twórcy dużych widowisk oblężenia zamku, który zginął tragicznie pięć lat temu w wypadku drogowym.

DSCN0420

Gdyby nie nawalił nasz „koń” (samochód Lublin) powrót byłby szczęśliwy i udany . Mamy nadzieje że godnie reprezentowaliśmy Gminę Inowłódz i powiat Tomaszowski

Reklama