G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIOblężenie Malborka

Oblężenie Malborka

Zakończyło się tegoroczne Oblężenie Malborka w którym to również uczestniczyło Inowłodzkie Bractwo Rycerskie pod dowództwem Kasztelana zamku w Inowłodzu Franciszka Jagielskiego.

Nowa formuła imprezy, jak szacują organizatorzy, przyciągnęła kilkadziesiąt tysięcy osób. W sobotę Muzeum Zamkowe pobiło rekord, sprzedając 7 tysięcy biletów.

Od piątku, 24 lipca na terenach obok muzeum i w murach zamku odbywały się liczne pokazy, warsztaty i prezentacje.

DSCN0364

Mimo gigantycznej sobotniej ulewy sporo się działo w naszym obozie wzięliśmy udział w przemarszu bractw rycerskich zaproszonych na oblężenie,a także w turnieju kuszniczym oraz w rzutach toporem i oszczepem, jeden z naszych członków Kacper Wojtysiak z Nowego Jasienia w gminie Lubochnia rozstawił historyczny kram z bronią białą wykonywaną wspólnie z ojcem Jackiem.

DSCN0418
< ?center>

W niedzielę na Oblężeniu, drugi rok z rzędu, odbyła się też m.in. msza święta odprawiona przez ks.Pawła Dąbrowskiego opiekuna braci rycerskiej. Tym razem w intencji śp. Jacka Spychały, współorganizatora Oblężenia, twórcy dużych widowisk oblężenia zamku, który zginął tragicznie pięć lat temu w wypadku drogowym.

DSCN0420

Gdyby nie nawalił nasz „koń” (samochód Lublin) powrót byłby szczęśliwy i udany . Mamy nadzieje że godnie reprezentowaliśmy Gminę Inowłódz i powiat Tomaszowski

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH