G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIPociągiem do przyrody

Pociągiem do przyrody

Projekt Gminy Inowłódz przy współudziale Przewozów Regionalnych oraz lokalnych Partnerów pod nazwą „Pociągiem do przyrody – wakacyjne poznawanie przyrody Gminy Inowłódz” i w innej formule – 18 wycieczek przyrodniczych. Pociąg został uruchomiony na relacji Łódź – Koluszki – Tomaszów Maz. – Spała. Bezpłatny przejazd odbywał się na podstawie zapisów w weekendy: sobota – niedziela, począwszy od 9 – 10 lipca, a skończywszy na 3 – 4 września 2016 r.

Głównym celem projektu było utrwalenie wiedzy na temat atrakcji przyrodniczych przyswojonej w czasie cyklu 18 wycieczek po Gminie Inowłódz. Ponieważ wycieczki przewidują poznanie podstaw edukacji ekologicznej poprzez zwiedzanie, formę nauki poprzez turystykę i krajoznawstwo, założeniem projektu jest upowszechnianie wiedzy o przyrodzie, jak również wpłynięcie na poziom świadomości ekologicznej i propagowanie konkretnych zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego.

W ten weekend odbyły się ostatnie w tym roku wycieczki „Pociągiem do przyrody”. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba uczestników. Podobnie jak w zeszłym tygodniu wycieczkowicze rozpoznawali gatunki drzew i krzewów na terenie Spały jako przykład dawnych założeń ogrodniczych rezydencji spalskiej.

Dodatkowo odwiedzali Inowłódz, gdzie również w otoczeniu pięknej przyrody mogli poznać tutejsze zabytki – zamek Kazimierza Wielkiego oraz romański kościół św. Idziego. Ponadto mieli możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych w ramach Dni Gminy Inowłódz.
Projekt pn. „Pociągiem do przyrody” – wakacyjne poznawanie przyrody Gminy Inowłódz” dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego – edycja 2016.

Za udział i pomoc w oprowadzaniu serdeczne podziękowanie dla Piotrkowskiego Towarzystwa Przyrodniczego.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH