G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaINOWŁÓDZPetycja do Burmistrza Inowłodza w sprawie utworzenia publicznego przedszkola

Petycja do Burmistrza Inowłodza w sprawie utworzenia publicznego przedszkola

Szanowny Panie Burmistrzu, kierujemy do Pana niniejszą petycję w kwestii niezwykle ważnej dla rodziców przedszkolaków, ale i pozostałych mieszkańców Inowłodza i pobliskich miejscowości.

Wnioskujemy o utworzenie publicznego przedszkola na terenie naszej gminy ponieważ:

  1. My rodzice zamieszkujący na terenie gminy czujemy się dyskryminowani wśród innych gmin, gdzie w całym powiecie tomaszowskim tylko w Inowłodzu jest przedszkole prywatne, a kwota czesnego sukcesywnie wzrasta. Ponadto, jako mieszkańcy płacimy podatki.
  2. Zakładanie i prowadzenie placówek wychowania przedszkolnego oraz zapewnienie miejsc dla wszystkich uprawnionych dzieci jest zadaniem własnym gmin/miasta zgodnie z ustawą Prawo oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 art. 31 (t.j. Dz.U. 2023.900 z późn. zm.)
  3. Źródłem finansowania zadań wychowania przedszkolnego jest dotacja z budżetu państwa, którą gmina otrzymuje do swojego budżetu, oraz własne środki samorządów. Również wielokrotnie dyrektorzy przedszkoli sami poszukują możliwości pozyskania dodatkowych środków finansowych na dofinansowanie potrzeb kierowanych przez siebie placówek. Należą do nich m.in.: środki unijne, programy rządowe. My jako rodzice chcemy z tego korzystać.
  4. Przedszkole uczy dzieci porozumiewać się z innymi. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym. Prosimy o wzięcie pod uwagę fakt, iż nie każdego rodzica nie stać na miejsce w prywatnej placówce i codzienny dowóz dziecka do przedszkola w innej gminie.

Na obecną chwilę czesne w funkcjonującym przedszkolu TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI ODDZIAŁ GMINNY W INOWŁODZU opłata miesięczna wynosi 400 zł (nie ma odliczeń za nieobecność dziecka z powodu choroby, tylko dłuższa przerwa obliguje do mniejszego czesnego). Dodatkowo rodzic musi zapewnić śniadanie oraz podwieczorek. Z obiadów dzieci korzystają w publicznej szkole także za opłatą.

Posiadanie przedszkola publicznego może przynieść różne korzyści, takie jak finansowe wsparcie ze środków publicznych, dostęp do specjalistycznych programów edukacyjnych, a także prestiż i reputacja w społeczności lokalnej.

Należy także zaznaczyć, że na obecną chwilę gmina posiada wszystkie elementy składowe by utworzyć w Inowłodzu przedszkole publiczne. W zasobach posiadamy szkołę w której może funkcjonować przedszkole i co najważniejsze doświadczone Panie obecnie pracujące w TPD i dzieci, które mogłyby korzystać z korzyści wynikających z placówki publicznej.

Dla nas rodziców i mieszkańców priorytetem jest, by to gmina podjęła działania, które doprowadzą do stworzenia przedszkola publicznego, bo to my tą gminę tworzymy i chcemy mieć wpływ na rozwój naszego miasta.

Jeśli chcesz pomóc i dopisać się do petycji mieszkańców w tej sprawie to taka lista znajduje się w inowłodzkich sklepach spożywczych Państwa Osiak, sklepie Stępień oraz Pani Magdaleny Moruś.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH