Pociągiem w Łódzkie

0
3135
Reklama

16 maja odbyła się pierwsza wycieczka z cyklu organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, promocyjnych przejazdów pociągami do różnych miejsc w regionie pn. „Pociągiem w Łódzkie”.

Tego dnia turyści wraz z grupą przewodników z Towarzystwa Przyjaciół Łodzi dotarli do Brzustowa pociągiem, a następnie udali się na pieszą wyprawę do Inowłodza.

Była też grupa rowerzystów na czele, której przyjechał Pan Tomasz Dronka Naczelnik Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

pociagiem-w-lodzkie-005

Rozpoczęto od zwiedzania inowłodzkich zabytków: kościoła parafialnego p.w. św. Michała Archanioła, ruin zamku Kazimierza Wielkiego i kościoła św. Idziego, po czym na terenie rekreacyjnym nad rzeką Pilicą przygotowano dla przybyłych piknik z konkursami.

pociagiem-w-lodzkie-031

pociagiem-w-lodzkie-018

Zgromadzonych gości przywitał Pan Bogdan Kącki Wójt Gminy Inowłódz.

pociagiem-w-lodzkie-038

Podczas pikniku swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu malowniczego Inowłodza oraz biwakowaniu na łonie natury.

pociagiem-w-lodzkie-010

Autor: Agnieszka Ciołak/Mirona Werkowska

Reklama