G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaPociski artyleryjskie pod mostem na Pilicy w Spale

Pociski artyleryjskie pod mostem na Pilicy w Spale

17 listopada, podczas prac inżynieryjnych w Spale na rzece Pilicy w rejonie mostu im. gen. T. Buka, z dna rzeki zostały wydobyte pociski artyleryjskie wraz z ładunkami miotającym do działa Flak 88. Patrol saperski z 25BKPow zabezpieczył znalezisko i dokonał rozpoznania.

Patrol saperski z 25 Brygada Kawalerii Powietrznej zabezpieczył znalezisko i dokonał rozpoznania. Na dnie rzeki wykryto metalowe przedmioty. Z uwagi na duże prawdopodobieństwo iż może to być amunicja artyleryjska na miejsce zostali skierowani nurkowie saperzy, którzy potwierdzili te przypuszczenia. Z uwagi na głębokość Pilicy, dalsze prace przejęła specjalistyczna grupa nurków minerów z 8 Flotylla Obrony Wybrzeża. 2 grudnia żołnierze wydobyli kilkadziesiąt pocisków. Niebezpieczne przedmioty zostały ujawnione w miejscu, gdzie odbywały się spływy kajakowe a okoliczni mieszkańcy chodzili się kąpać.

Pamiętajmy !

W przypadku znalezienia niewybuchu: nie wolno go dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policje bądź inne służby. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie może doprowadzić do wielu nieszczęść, a nawet do śmierci. Materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej w praktyce jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowuje swe właściwości wybuchowe.

źródło: https://www.wojsko-polskie.pl/25bkpow @WojskoPolskie

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH