wtorek, 28 listopada, 2023
Strona głównaPodróbki na odpuście w Poświętnem

Podróbki na odpuście w Poświętnem

Opoczyńscy policjanci z Wydziału Kryminalnego, Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą, zabezpieczyli kilkanaście sztuk podrobionych ubrań i zabawek.

Odpust św. Michała w Poświętnem, to nie tylko wydarzenie o charakterze religijnym, to także czas, w którym od lat  organizowany jest jarmark. Policjanci  uzyskali informację, że na  dwóch stoiskach handlowych wprowadzane są do obrotu zabawki oraz odzież  z podrobionymi znakami towarowymi.

Podczas kontroli, policjanci na jednym ze stoisk,  które prowadziła  62 letnia mieszkanka Zwolenia, ujawnili czapki dziecięce z bezprawnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi jednej z popularnych marek. Kolejna kontrola dotyczyła 43 letniego mieszkańca Pułtuska, który oferował do sprzedaży zabawki  z podrobionym logotypem jednej z popularnych marek dziecięcych.

Każdy przedsiębiorca, który wprowadza  do obrotu podrobione przedmioty musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Jeśli osoba taka zostanie uznana winną wprowadzenia  do obrotu podróbek,  grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat. Przepisy te uregulowane są w  art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej.

asp.szt. Barbara Stępień
Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS