„Podróż do Betlejem” IX edycja. Historia, która inspiruje i wzrusza

0
5082
Reklama

Tegoroczna IX edycja “Podróży do Betlejem” wystartowała 11 grudnia. Kto z Was nie widział jeszcze tego niezwykłego spektaklu to może zobaczyć 17-19 grudnia 2021 oraz 6-9 styczeń 2022 roku.

Przez półtorej godziny przeniesiemy się w czasy narodzin Jezusa Chrystusa. Całe przedstawienie rozgrywa się w pięknej, zimowej scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej, stuletniej willi.

Widowisko jest oznaczone Marką Lokalną Dolina Pilicy.

Zapraszamy: 12, 13, 14, 19, 20, 21 grudnia 2014 oraz 3, 4, 5, 6 stycznia 2015 w godz. 16.00 -19.00
Adres: Chrześcijańskie Centrum Fundacji Proem, Zakościele 80, 97-215 Inowłódz

Widzowie są częścią przedstawienia. Gdy wchodzą do Betlejem nic już nie wyglada tak samo, ponieważ są przeniesieni w czasie 2 tysiące lat wstecz. Wędrując do Betlejem doświadczają wszystkimi zmysłami kultury ówczesnych czasów. Słuchają Świątecznego koncertu. Poznają postacie biblijne. Stają się świadkami ciekawych wydarzeń z ich codziennego życia oraz towarzyszą im w niezwykłej podróży do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza.

YouTube player

 

Aby obejrzeć nasze widowisko można przyjść w wybranym dniu o dowolnej porze między godziną 16.00 a 19.00. Wszyscy, którzy w tym czasie przyjdą na pewno będą przyjęci. Dla gości, którzy przyjadą samochodami przygotowane są parkingi. Parkingi mogą być zatłoczone, prosimy zachować ostrożność i parkować tak, by jak najwięcej aut znalazło miejsce postoju.

Po rejestracji w budynku głównym będą Państwo w zorganizowanych grupach zaproszeni do sali widowiskowej na koncert Świąteczny, a w dalszej kolejności również w wyznaczonych grupach na trasę Podróży do Betlejem gdzie obejrzą Państwo najpiękniejsze sceny z biblijnej historii Bożego Narodzenia. Widowisko rozgrywa się w wielu zakątkach ośrodka więc proszę przygotować się na trwający około 50 minut spacer. Po zakończeniu będzie chwila na gorącą herbatę, okazja kupienia pamiątkowej płytki z widowiska oraz płyt z kolędami.

Wstęp na widowisko jest wolny, nie sprzedajemy biletów i nie pobieramy opłat za parkowanie samochodów i autokarów. Jednakże będziemy wdzięczni gościom za dowolną ofiarę, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z organizacją tego przedsięwzięcia. Będzie można ją złożyć podczas widowiska przy wejściu do Betlejem kiedy to pielgrzymi, chcąc wejść przez bramę do miasta, płacą podatek (uczestnicy widowiska mogą wrzucić do skrzynki celnika swój dar),  bądź po widowisku, przy wyjściu ze stajenki ustawiona będzie specjalna skarbonka. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

YouTube player
Reklama