wtorek, 21 stycznia, 2025
Strona głównaPodsumowanie projektu „Przystanek – bez przemocy”

Podsumowanie projektu „Przystanek – bez przemocy”

Za nami ostatnie aktywności projektowe i pora na podsumowanie …

Środki na realizację „Przystanku – bez przemocy” pozyskaliśmy w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – Edycja 2021”,             w wysokości 39 750 zł. (całkowity koszt to 55 350 zł.)

Nasz projekt rozwijał gminną ofertę wsparcia środowiskowego dla dzieci i młodzieży o działania realizowane w formie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych w świetlicach wiejskich i szkolnych. Uczestnicy „Przystanku – bez przemocy” rozwijali i zdobywali umiejętności dobrej komunikacji oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysu w trakcie warsztatów i spotkań ze specjalistami, socjoterapeutą i psychologiem. Młodzi beneficjenci mieli także możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju zajęciach uwzględniających indywidualne zainteresowania, ich potencjał i umiejętności. Odbyły się liczne zajęcia i warsztaty prowadzone przez koordynatorów na świetlicach, były to zajęcia plastyczne, sportowo – rekreacyjne, w tym zumba i nordic walking, warsztaty kulinarne, językowe oraz z zakresu robotyki. Młodzi beneficjenci uczestniczyli także w zajęciach indywidualnych i grupowych z elementami hipoterapii. Młodzież a także dorośli wzięli udział w szkoleniu dla wolontariuszy oraz koordynatorów wolontariatu.

W okresie letnim na lokalnych imprezach plenerowych zorganizowaliśmy stoiska promocyjne, tj. na Dniach Inowłodza oraz Rodzinnym Pikniku w Królowej Woli. Na potrzeby projektu Zespół Interdyscyplinarny opracował broszurę informacyjną.

Ze względu na sytuację epidemiczną nie mieliśmy możliwości spotkać się na wspólnym podsumowaniu dla wszystkich uczestników projektu dlatego z tego miejsca chcę podziękować wszystkim zaangażowanym w projekt za ich pracę i poświęcony czas.

Szczególnie mocno dziękuję koordynatorom ze świetlic wiejskich i szkolnych: Pani Władysławie Matusiak ze Świetlicy Wiejskiej w Liciążnie, Pani Barbarze Klimczak z Sołtysówki w Spale, Pani Agnieszce Choduń ze Świetlicy Wiejskiej w Konewce, Panu Zbigniewowi Kosylakowi ze Świetlicy Wiejskiej w Brzustowie oraz Pani Małgorzacie Krotosz ze świetlicy szkolnej w PSP w Inowłodzu i Pani Anecie Łazarz ze świetlicy szkolnej ze SP w Królowej Woli.

Gorące podziękowania dla Pań Dyrektor ze szkół podstawowych za umożliwienie i współpracę przy realizacji projektu w szkołach. Dziękuję też Pani Dyrektor GCK w Inowłodzu Agnieszce Ciołak i jej pracownikom za pomoc i wsparcie organizacyjne przy realizacji spotkań i szkoleń na zamku.

Do podziękowań dołączamy skromne upominki i poczęstunek. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia na naszej stronie na Facebooku Przystanek – bez przemocy relacji z działań projektowych.

Koordynator projektu

Iwona Szczepańska

Kierownik GOPS

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH