czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIPOLECAMY: "ŁÓDŹ. Miasto po przejściach" od Wydawnictwa Czarne

POLECAMY: „ŁÓDŹ. Miasto po przejściach” od Wydawnictwa Czarne

W Łodzi dzieje się dokładnie to samo, co w każdym polskim mieście. Tylko że dzieje się bardziej. Ta książka to podróż po ostatnich trzydziestu latach „polskiego Manchesteru”.

Miasta, w którym ŁKS i RTS wciąż piszą po murach, rewitalizacja pochłania miliony, a secesyjne kamienice chylą się ku upadkowi.

Ale też metropolii, która ma największy w kraju dworzec, śmiało korzysta ze swojego postindustrialnego charakteru i niezmiennie przyciąga miłośników kina i artystów.O Łodzi opowiada reporterski duet: Wojciech Górecki przywołuje wspomnienia z przełomu lat 80. i 90., a ze współczesnością konfrontuje je Bartosz Józefiak. Teksty tworzą książkę eksperyment – rozciągniętą na trzy dekady reporterską panoramę miasta. 

Premiera książki miała miejsce 5 sierpnia 2020 roku.
Autorzy: Wojciech Górecki, Bartosz Józefiak.
Wydawnictwo Czarne

W Łodzi dzieje się dokładnie to samo, co w każdym polskim mieście. Tylko, że dzieje się bardziej. Ta książka to podróż po ostatnich trzydziestu latach „polskiego Manchesteru”. Miasta, w którym ŁKS i RTS wciąż piszą po murach, rewitalizacja pochłania miliony, a secesyjne kamienice chylą się ku upadkowi. Ale też metropolii, która ma największy w kraju dworzec, śmiało korzysta ze swojego postindustrialnego charakteru i niezmiennie przyciąga miłośników kina i artystów.

O Łodzi opowiada reporterski duet: Wojciech Górecki przywołuje wspomnienia z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, a ze współczesnością konfrontuje je Bartosz Józefiak. Teksty tworzą książkę eksperyment – rozciągniętą na trzy dekady reporterską panoramę miasta.

Pochodzić z Łodzi to otrzymać posag, który starcza na resztę życia.

HANNA KRALL

Wołowiec 2020

Literatura faktu i proza najwyższej próby!

Wydawnictwo Czarne powstało w 1996 roku i jest prywatną, niezależną oficyną wydawniczą.

Specjalizujemy się w literaturze faktu, eseistyce oraz polskiej i światowej prozie. W obszarze naszych największych zainteresowań znajduje się współczesny reportaż, w jego rozmaitych odsłonach tematycznych i gatunkowych, literatura podróżnicza, dokumentalna, biografie i książki historyczne.

Do grona naszych autorów należą m.in. Swietłana Aleksijewicz, Herta Muller, Bob Dylan, Anna Bikont, William Dalrymple, Barbara Demick, Wojciech Górecki, Jean Hatzfeld, Jacek Hugo-Bader, Cezary Łazarewicz, V. S. Naipaul, Michał Olszewski, Lidia Ostałowska, Martin Pollack, Linda Polman, Paweł Smoleński, Filip Springer, Andrzej Stasiuk, Katarzyna Surmiak-Domańska, Ewa Winnicka, Ilona Wiśniewska, Krzysztof Varga, Ed Vulliamy, Liao Yiwu, oraz wielu innych wybitnych pisarzy, znakomitych dziennikarzy i cenionych naukowców, nazwiska światowej sławy i obiecujący debiutanci.
Ich twórczość przedstawiamy w kilku rozpoznawalnych i różnorodnych seriach.

Dla Czytelników portalu Nasz Inowłódz mamy jeden egzemplarz książki do rozdania wkrótce w konkursie. Obserwujcie nasz FB

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH