Polowanie podczas Hubertusa Spalskiego nielegalne?

0
519
Reklama

W mediach społecznościowych pojawił się film, w którym aktywiści mówią, że Hubertus Spalski został zorganizowany niezgodnie z prawem.

Rzecz dotyczy zarzutu, że zgłoszenie polowania odbyło się zbyt późno. Na filmie widać, że osoby, które nagrywały film są bardzo dobrze przygotowane z zakresu prawa. W swoją akcję włączyli Policję, Wójta Gminy Inowłódz i oczywiście myśliwych. W filmie słychać także głosy, że ktoś kładzie się pod samochód. Nagranie kończy się informacją, że zostanie dokonane zgłoszenie do Prokuratury.

Przypominamy, że w tym roku nie odbył się pokot co prawdopodobnie ma związek z negatywnymi publikacjami prasowymi w poprzednich latach. Tym razem kwestionowane jest całe polowanie. Będzie informować  o dalszym wydarzeniach w tej sprawie.

SPOŁECZNA KONTROLA HUBERTUSA W SPALE 2018

SPOŁECZNA KONTROLA HUBERTUSA W SPALE 2018Interwencja w sprawie rażących zaniedbań przy organizacji Ogólnopolskiego Huberusa Spalskiego. Sprawdziliśmy czy organizatorzy przeprowadzili go zgodnie z prawem. Otóż nie. Wskutek nie dopełnienia obowiązku informacyjnego przez Nadleśnictwo Spała, lokalnych łowczych i wójtów gmin, ludzie nie zostali na czas poinformowani o niebezpieczeństwie wynikającym z wielkiego polowania zorganizowanego na terenie spalskich lasów z udziałem 240 myśliwych, a właściciele i dzierżawcy gruntów nie mieli możliwości wniesienia sprzeciwów, mimo ustawowych uprawnień. Sprawa trafi na policję i do prokuratury.Polski Związek Łowiecki był dotąd niekontrolowany. Jako obywatele mamy jednak prawo do społecznej kontroli polowań organizowanych przez PZŁ. DOMAGAJMY SIĘ NASZEGO PRAWA DO LASU!

Opublikowany przez Niech Żyją Czwartek, 11 października 2018

Reklama