G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaKULTURAPółroczny cykl wystaw w ZI na ćwierćwiecze Galerii Simcinów

Półroczny cykl wystaw w ZI na ćwierćwiecze Galerii Simcinów

Wszystko zaczęło się latem 1998 r. Realia były zupełnie inne niż obecnie, ale to właśnie wtedy Anna i Jarosław Luteraccy pierwszy raz wystawili swoje obrazy w ogrodzie przed domem, dając początek Letniej Galerii Luterackich na Simcinowie.

Przez okres swojego nieprzerwanego istnienia Galeria parokrotnie się przeprowadzała, dojrzewała, zawierała przyjaźnie, aż w końcu stała się samoświadomą 25-latką, dynamicznym dwugłosem, którego będzie można posłuchać w Inowłodzu przez najbliższe pół roku…

Anna i Jarosław Luteraccy postanowili uczcić swój jubileusz, organizując wraz z Zamkiem Inowłódz wystawy swoich przyjaciół i Artystów, z którymi łączy ich postrzeganie świata i wrażliwość. W kolejnych miesiącach w ZI będzie można zobaczyć następujące wystawy:

„Czułość / odsłona druga”, Małgorzata Sęk 21 kwietnia – 14 maja

“Woman is love”, Elena Mirzajewa 16 czerwca – 6 lipca

„Bliżej Natury II”, Magdalena Szyszkowska i Elżbieta Zrobek, 14 lipca – 28 lipca

„W mroku”, Marek Leszczyński, 29 lipca – 11 sierpnia.

„Ćwierć wieku Galerii- stare i nowe”, Anna, Jarosław, Julia i Kajetan Luteraccy, 12 sierpnia – 3 września

Pierwszym gościem Zamku Inowłódz i Galerii Simcinów jest Małgorzata Sęk – malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknym im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2000 roku otrzymała dyplom w Pracowni Projektowania Ubioru oraz dyplom z malarstwa. Jest laureatką konkursu dla projektantów „Złota Nitka”. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. Artystka zajmuje się malarstwem akrylowym, tematem jej obrazów jest kobieta i jej oblicza, i też kobietę w wielu jej odsłonach pokaże w Inowłodzu. Na wystawie „Czułość / odsłona druga” prezentowane będą prace z ostatnich kilku lat, obrazy z cyklu „Rebirth”- zbiór prac o odrodzeniu i wielu obliczach ukrytych w każdej kobiecie, cykl „Mirrors”- o przeglądaniu się w lustrach oraz najnowszy zbiór obrazów, który łączy jedno słowo…”Czułość”.

Wernisaż już w najbliższy piątek (21.04) na Zamku w Inowłodzu o godz. 18:00.

Polecamy!

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH