piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIInwestycje wiosenne w Gminie Inowłódz

Inwestycje wiosenne w Gminie Inowłódz

Zapowiada się pracująca wiosna w Gminie Inowłódz. Remont boiska piłkarskiego w Brzustowie, dokończenie budowy ciągu pieszego łączącego zamek z kościółkiem św. Idziego oraz budowa placu zabaw w Konewce.

Remont boiska sportowego w Brzustowie.

Inwestycja ta polegać będzie na wykonaniu warstwy odsączającej, drenażu odwadniającego, ułożeniu siatki przeciw kretom i wykonaniu nawierzchni trawiastej. Koszt zadania wyniesie 98 tys. zł. Wymiary boiska 50 x 25. Termin realizacji 25 marca br. Niestety z boiska będzie można korzystać dopiero w roku następnym. Nawierzchnia trawiasta wymaga określonego reżimu technologicznego, którego zakończenie przewidziane jest na koniec listopada br i należy do wykonawcy. Ponadto przewidziany jest też montaż bramek i piłkochwytów od strony drogi. Koszt tego zadania będzie ok. 30 tys., a zakup sfinansowany zostanie z funduszu sołeckiego. W sąsiedztwie boiska planowane jest w przyszłości wykonanie parkingu. W ramach inwestycji przewidziane jest także zaadaptowanie starego asfaltowego kortu na potrzeby wielofunkcyjnego boiska o nowoczesnej nawierzchni sztucznej do siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego. Całość zagospodarowania tego terenu ma się zakończyć urządzeniem profesjonalnego placu zabaw dla dzieci.

 

Ciągi piesze w Inowłodzu.

Prawdopodobnie już w kwietniu mieszkańcy i turyści będą mogli spacerować ciągiem, który łączy Kazimierzowski zamek z kościółkiem św. Idziego.  Należy tylko dobudować brakujący odcinek na terenie OSiR w kierunku parkingu przed kościółkiem.

Istniejący fragment ciągu pieszego na terenie OSiR w Inowłodzu
Istniejący fragment ciągu pieszego na terenie OSiR w Inowłodzu

Dodatkowo przewidziane jest w projekcie uzupełnienie siłowni letniej, która już istnieje o dwa urządzenia do ćwiczeń oraz zamontowanie na znajdującym się tam placu zabaw dodatkową huśtawkę. Umowa została podpisana z Urzędem Marszałkowskim  na dofinansowanie tego zadania, a przewidywany koszt całości robót wynosi 150 tys. zł. Termin zakończenia robót 25 marca br.

Urządzenia do ćwiczeń na terenie OSiR Inowłódz
Urządzenia do ćwiczeń
Plac zabaw na terenie OSiR w Inowłodzu
Plac zabaw na terenie OSiR w Inowłodzu

 

Drugi ciąg pieszy powstanie na ul. Zakątnej za Pilicą i będzie prowadził w kierunku wysokiego zbocza mającego w przyszłości stanowić atrakcję turystyczną w postaci tarasu widokowego na rzekę Pilicę. Przewidywany koszt tego zadania wynosi 104 tys. zł. Zadanie zostanie zrealizowane do dnia 25 marca br.

Brakujący odcinek ciągu pieszego do kościoła sw. Idziego
Brakujący odcinek ciągu pieszego do kościoła sw. Idziego

 23 lutego 2014 r. Gmina Inowłódz zawarła umowy z Samorządem Województwa Łódzkiego o przyznanie pomocy na operacje: „Remont ciągu pieszego w Inowłodzu – nr ewid. dz. 1722/1”, „Remont ciągu pieszego wraz z montażem siłowni zewnętrznej w centrum Inowłodza w kierunku kościoła Św. Idziego – etap II”, „Budowa placu zabaw w Konewce”ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013.

Plac zabaw w Konewce.

W miejscowości Konewka braki widać wszędzie. Dziurawe drogi, brak chodników, ścieżek, stara świetlica, od wielu, wielu lat wyglądająca tak samo. Do tego przestarzała i awaryjna instalacja wodociągowa. Do 25 marca br. ma powstać plac zabaw dla najmłodszych. Powstanie dziewięć urządzeń, które umilą dzieciom spędzanie wolnego czasu. Całość będzie ogrodzona i wyłożona sztuczną powierzchnią. Koszt inwestycji wyniesie 47 tys. zł.

Wszystkie zadania przewidziane do realizacji do końca marca br wykonywane są w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich n lata 2007 – 2013 w ramach działania „Wdrażanie lokalnych Strategii Rozwoju” dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznawania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS