piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaINWESTYCJEProjekt pn. „Wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Inowłódz”

Projekt pn. „Wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Inowłódz”

W dniu 28.02.2023 r. Gmina Inowłódz podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn. „Wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Inowłódz” Oś priorytetowa IV. Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii, Poddziałanie IV.1.2 Odnawialne źródła energii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Głównym celem inwestycji jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

na terenie Gminy Inowłódz, skutkującej poprawą stanu środowiska naturalnego w wyniku redukcji emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

W ramach przedmiotowego projektu zakupione i zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 831 kW w tym:

• 112 szt. mikroinstalacji fotowoltaicznych na prywatnych posesjach mieszkańców Gminy Inowłódz,

• 8 szt. mikroinstalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej (hydrofornia w Królowej Woli, hydrofornia w Teofilowie, hydrofornia w Brzustowie, remiza OSP w Królowej Woli, remiza OSP w Brzustowie, Dom Ludowy w Królowej Woli, Sołtysówka w Inowłodzu, Urząd Gminy w Inowłodzu).

Całkowitą wartość projektu wyszacowano na 3.855.803,79 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 2.933.676,56 zł. W ramach programu można liczyć na dofinansowanie w wysokości 85% kwoty netto. Podatek VAT w przypadku mikroinstalacji na potrzeby budynków mieszkalnych wynosi 8%.

Gmina Inowłódz złożyła wniosek o dofinansowanie niemal 2 lata temu bo 21.05.2021 r. Pismo z informacją o możliwości dofinansowania otrzymaliśmy 01.02.2023 r. a 28.02.2023 r. podpisaliśmy umowę. Gmina planuje wykonać całą inwestycję w bieżącym roku.

Jest to już trzecia tego typu inwestycja prowadzona przez Gminę Inowłódz. W I edycji zamontowaliśmy 33 mikroinstalacje fotowoltaiczne na prywatnych posesjach mieszkańców naszej Gminy. W II edycji zamontowaliśmy 18 mikroinstalacji fotowoltaicznych, 31 kotłów na pellet oraz 5 instalacji kolektorów słonecznych także na prywatnych posesjach mieszkańców naszej Gminy.

Każdorazowo Gmina ogłaszała wśród naszych mieszkańców informację o możliwości wzięcia udziału w projekcie. Osoby, które nie zgłosiły się do naszego projektu a chciałyby także skorzystać z takiego dofinansowania informujemy, że konkurs na takie zadanie prawdopodobnie zostanie ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w Łodzi ponownie w drugiej połowie 2023 r. Odpowiednio wcześniej planujemy rozpocząć przygotowania poprzez opracowanie dokumentacji projektowej. O możliwości wzięcia udziału w kolejnej IV edycji programu będziemy informować – prosimy śledzisz gminną stronę internetową oraz nasz profil na Facebook.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS