czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaRed Lips rozgrzał do czerwoności inowłodzką publiczność

Red Lips rozgrzał do czerwoności inowłodzką publiczność

Kolejne Dni Gminy Inowłódz dobiegły końca. Choć żar lał się z nieba, to mieszkańcy, którzy przybyli na gminne świętowanie na pewno się nie nudzili. Dwudniowy program obfitował w wiele atrakcji dla tych najmłodszych i tej „starszej młodzieży”.


Impreza rozpoczęta się już w sobotę, która była dniem sportowych zmagań. Na boisku szkolnym w Inowłodzu rozegrano po raz kolejny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Inowłódz. W turnieju udział wzięły 3 drużyny, a ich klasyfikacja przedstawia się następująco: I miejsce Młodzi Inowłódz, II miejsce Oldboy Inowłódz, III miejsce Królowa Wola. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Alan Swarbuła, królem strzelców został Adrian Bąblewski, a najlepszym bramkarzem był Wiktor Bartosiuk.
Zwieńczeniem pierwszego dnia Dni Gminy Inowłódz, była zabawa taneczna. Do późnych godzin nocnych uczestników imprezy rozgrzewał DJ Łukasz Siudak.

 Niedziela 25 lipca była kontynuacją sportowych rywalizacji rozegrano po raz IV Turniej Piłki Nożnej, Młodzików, gdzie na boisku szkolnym tym razem drużyny młodych piłkarzy walczyło o Puchar Wójta Gminy Inowłódz. I miejsce zajęła drużyna z Inowłodza, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Brzustowa. Najlepszym zawodnikiem został Szymon Warczyński, najlepszym bramkarzem Jeremi Jackow, a królem strzelców Mateusz Markiewicz. W pokazowym meczu wystąpili zwodnicy z rocznika 2012-2017 najmłodszym zawodnikiem turnieju był Tymon Matusiak, a królem strzelców został Jan Pawlik.

 Z kolei na OSIRZE również o Puchar Wójta Gminy Inowłódz walczyli zawodnicy w meczach finałowych Gminnego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej I miejsce zajęli Piotr Anteczek i Michał Żądło, II miejsce Konrad Malinowski i Grzegorz Kołodziej, III miejsce Patryk Ulaszewski i Mateusz Przybysz, IV miejsce Mateusz Baranowski i Seweryn Kobalczyk, V miejsce Karol Ślusarczyk i Piotr Błaszczyk. Zwycięzcom gratulujemy!

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Wójta Gminy Inowłódz Pana Bogdana Kąckiego i Przewodniczącego Rady Gminy Inowłódz Pana Roberta Pawłowskiego odbyły się pokazowe walki bokserskie zorganizowane przez Inowłodzki Klub Bokserski, którego Prezesem jest Marcin Sobolewski, zawodnicy trenują pod czujnym okiem Pana Zbigniewa Turskiego.

YouTube player

Natomiast przy głównej alei znalazły się takie stanowiska jak:
– Mobilny Punkt Szczepień, mieszkańcy Gminy Inowłódz oraz pozostali uczestnicy imprezy mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi szczepionką Johnson § Johnson. Punkt zorganizowany został przez Tomaszowie Centrum Zdrowia.

W Punkcie Gminy Inowłódz – Namiot Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowłodzu, gdzie prowadzono działania promujące projekt pn: „Przystanek – bez przemocy”.

– Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W trakcie Dni Gminy Inowłódz, dyżur pełnił rachmistrz spisowy, u którego było można dokonać spisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.


Na terenie OSIRU podczas gminnej imprezy odbył się również targ zdrowej żywności, którego głównym celem jest promowanie regionalnych wytwórców zdrowej żywności, dla których naturalny, tradycyjny smak idzie w parze z jakością.

Podczas Dni Gminy Inowłódz nie mogło zabraknąć gminnych zespołów folklorystycznych. Na scenie swój potencjał artystyczny i twórczy zaprezentowały Zespoły Ludowe Królowianie i Brzustaowianie.

YouTube player
YouTube player

Po występie niezawodnego zespołu muzycznego Quattro oficjalnie przedstawione zostały wyniki turniejów sportowych wręczono puchary, nagrody i dyplomy.

YouTube player

Zaprezentowano również zwycięzców Gminnego Turnieju Sołectw „Z Kaszą na Ty Inowłódz 2021”. Nad przebiegiem zmagań turniejowych czuwał prowadzący turniej Kazimierz Grygiel. Na drużyny czekały ciekawe konkurencje z kaszą w tle m.in.: zbijanie kręgli, wybieranie grochu z kaszy, obieranie owoców, rzut saszetka kaszy do garnka, przesypywanie kaszy z miseczki do butelki plastikowej oraz rozwiązanie krzyżówki. Drużyny miały bardzo aktywne wsparcie w postaci dopingu. 1 miejsce i tytuł „SUPERSOŁECTWA” zdobyło w tym roku Poświętne.
Ponadto wszystkie sołectwa przygotowały wspólnie stoiska, prezentując wszystko to co mają najładniejsze i najsmaczniejsze.

Tegoroczną gwiazdą wieczoru Dni Gminy Inowłódz był Zespół RED LIPS, a jego wokalistka Joanna Lazer prawdziwy wulkan energii niemalże rozniosła scenę. Podczas jego występu można było usłyszeć takie piosenki jak „To Co Nam Było”, „Czarne i białe”, „Mamo!”.

YouTube player

W roli konferansjera zaprezentował się i świetnie poprowadził imprezę Pan Łukasz Siudak.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania sponsorom i darczyńcom, którymi byli:

Piotr Sobór P&K LED w Łodzi – wykonawca oświetlenia ulicznego

Fundacja Proem ZAKO

Państwo Piotr i Barbara Kowalscy oraz Państwo Paweł i Krystyna Kowalscy Zakład Drzewny w Inowłodzu

Wspólnota Gruntowa Wsi Inowłódz

Pan Andrzej Kowalski Pracownia Architektoniczno- Budowlana w Smardzewicach

Państwo Magdalena i Robert Niewiadomscy Zajazd Spalski w Spale

Państwo Wiesława i Tomasz Rytych Sklep Spożywczo Przemysłowy w Inowłodzu

Pan Andrzej Ambroziak Amber Trawel

Pan Leszek Wysocki Crusil Sp. z o.o. – Kopalnia Inowłódz

Pan Bogumił Koziarski, Usługi Projektowe i Nadzory Świniokierz Dworski

Pan Andrzej Leksiński Ogród Twoich Marzeń

Pan Leszek Plich Global Quantum

Anna Jaciubek Kwiaciarnia Niezapominajka w Inowłodzu

Pan Marek Byczkowski Karczma Spalska w Spale

Patronat medialny:

Portal Internetowy – Nasz Inowłódz – Wieści Gminne

Dziennik Łódzki

Tomaszowski Informator Tygodniowy

Serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Inowłodza oraz z Brzustowa jak i Sołectwom Gminy Inowłódz.

Tekst/Foto: E. Karwat
Foto/Wideo: Robert Karbownik

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH