czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaINWESTYCJEREMONT MOSTU W SPALE

REMONT MOSTU W SPALE

W wyniku rozstrzygnięcia drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków otrzymaliśmy wsparcie w postaci niemal 3,2 mln zł na „Kompleksowy remont zabytkowego mostu w Spale”.

O tym, że most wymaga remontu wiedzą wszyscy. Niestety specyfika obiektu tj. fakt, że jest to obiekt inżynierski i został wpisany na listę zabytków sprawia, że roboty przy takich obiektach są niezwykle kosztowne. Długie lata nie było również programów dofinansowań których zasady pozwalały na pozyskanie dotacji na tego typu obiekt. Wreszcie jednak udało się i chcemy aby most dzięki swojej niebanalnej architekturze stał się wręcz jedną z atrakcji Gminy i Spały.

W ramach prac zaplanowano oczyszczenie terenu i struktury mostu z porastających zarośli oraz wycinkę drzew mających negatywny wpływ na konstrukcję obiektu. Następnie przewidziano naprawę hydroizolacji na płycie pomostu, co ze względów technologicznych pociąga za sobą remont kap, balustrad oraz silnie skorodowanego betonu płyty w okolicach linii odwodnienia Odtworzenie hydroizolacji na płycie pomostu pozwoli na zabezpieczenie pozostałych elementów konstrukcyjnych przed degradującym działaniem wody opadowej i roztopowej. Remont planuje się przeprowadzić na całej długości mostu oraz dojazdów.

Referat Inwestycji

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH