wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaRozbudowa sieci gazowej w Gminie Inowłódz

Rozbudowa sieci gazowej w Gminie Inowłódz

Trwają prace budowlane związane z budową nitki gazowej ze Spały do Inowłodza. Jest to efekt wieloletnich starań władz Gminy Inowłódz o to bardzo ważne dla mieszkańców medium.

Okazały się one realne trzy lata temu, kiedy w Inowłodzu pojawił się nowy właściciel kopalni z bardzo ambitnymi planami rozwoju. Jednym z warunków tego rozwoju, miał być dostęp do sieci gazu ziemnego. Dla spółki gazowej, był to bardzo istotny element zachęcający do zaplanowania rozbudowy sieci w tym kierunku. Zgodnie z jej polityką, strategicznymi klientami są odbiorcy przemysłowi, którzy deklarują zużycie gazu w dużych ilościach. Początkowo rozważana była koncepcja budowy nitki bezpośrednio ze Spały do Inowłodza. Były nawet propozycje umieszczenia rury przesyłowej pod ścieżką rowerową. Władzom Gminy udało, się jednak wynegocjować inny przebieg. Dłuższy, ale prowadzący przez tereny zabudowane.

I tak budowana jest nitka, drogą powiatową, od drogi na Konewkę, a następnie przez Królową Wolę do Inowłodza. Łączna jego długość wynosi 8.600 mb. Średnica rury wynosi 160 mm i jest przewidziana do wykonywania przyłączy dla indywidualnych odbiorców. Rozwiązanie takie daje możliwość przyłączania się mieszkańcom Królowej Woli, ale także, miejmy nadzieję, w niedalekiej przyszłości, mieszkańcom Konewki, Teofilowa i części Poświętnego. Gmina już ustaliła, że z początkiem roku (o ile sytuacja epidemiologiczna pozwoli) organizowane będą zebrania dla mieszkańców Królowej Woli i Inowłodza z przedstawicielami spółki gazowej. Na spotkaniach mieszkańcy zostaną poinformowani o warunkach przyłączania posesji indywidualnych. Planowane jest oczywiście sukcesywne przyłączanie do sieci obiektów samorządowych w Królowej Woli (Szkoła, OSP, Dom Ludowy) oraz w Inowłodzu (Urząd Gminy, OSP, ośrodek zdrowia). Inwestycja ma się zakończyć w marcu przyszłego roku.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH