piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaRunda Żubra czyli wielkie bieganie w Spale już w niedzielę!

Runda Żubra czyli wielkie bieganie w Spale już w niedzielę!

W najbliższą niedzielę 30 maja 2021 roku w Spale odbędzie się duża impreza biegowa pt „Runda Żubra”. Główny bieg na dystansie 21 km czyli półmaraton będzie o Puchar Wójta Gminy Inowłódz.

Bieg RUNda Żubra jest biegiem terenowym. Jego trasy wiodą po różnorodnym podłożu, od ścieżek spacerowych i szutrowych, po leśne dukty. Jesteśmy przekonani, że tereny zielone Spalskiego Parku Krajobrazowego zachwycą naszych uczestników i przekonają do częstszych wizyt w tych stronach.

Organizatorem biegu RUNda Żubra jest firma BE ALIVE, która zajmuje się organizacją różnego rodzaju wydarzeń biznesowych i sportowych dla firm.

Start dystansów 5 i 21 km będzie odbywa się z z miasteczka biegowego znajdującego się na placu w centrum Spały.

Uczestnicy dystansu 5 km oraz marszu Nordic Walking swoją trasę rozpoczną od ścieżki nad zbiornikiem wodnym rzeki Gać, a następnie wbiegną na urokliwe zielone tereny w stronę Nadleśnictwa Spała, a następnie pobiegną na wschód i zamkną pętlę na tyłach Centralnego Ośrodka Sportu.

Trasa uczestników biegu na 21 km również będzie się składała z jednej pętli i początkowo będzie wiodła w kierunku Bunkrów w Konewce i terenach na wschód od nich, by następnie skierować się w stronę Inowłodza a następnie Teofilowa, leśnymi duktami kierując się z powrotem do Spały.

Bieg RUNda Żubra powstał z miłości do biegania w terenie, jednocześnie chcemy pokazać naszym uczestnikom piękne tereny zielone Spały i gminy Inowłódz.

Skąd wzięła się nazwa biegu? Ponieważ żubr jest symbolem Spały 

Dlaczego akurat Spała? Ponieważ wszechobecny jest tutaj duch sportu i jest to miejscowość z wielkimi tradycjami sportowymi. Znajdujący się tutaj Centralny Ośrodek Sportu wyszkolił wiele pokoleń najlepszych sportowców w kraju, m.in w takich dziedzinach jak : lekkoatletyki, siatkówka czy zapasy.

Czas na najlepszych biegaczy 

Chcemy na nowo wskrzesić tradycje sportowe tego miejsca a przede wszystkim przybliżyć je poza profesjonalistami osobom rekreacyjnie uprawiającym sport. Chcemy zaprosić Państwa do zdrowej sportowej rywalizacji, przełamywania barier dla tych, którzy po raz pierwszy stają na starcie zawodów biegowych czy nordic walking ale też wspierać aktywność fizyczną w każdym wieku. Chcemy popularyzować bieganie jako najpopularniejszą formę ruchu. A ruch to radość i uśmiech niezależnie od tego czy biegniesz po rekord czy dla przyjemności.

Jesteśmy EKO –  w naszych biegach zdecydowaliśmy się ograniczyć zużycie opakowań plastikowych, chcemy być odpowiedzialnym organizatorem  i dołożyć nasza cegiełkę w edukacji ekologicznej i promowaniu rozwiązań ekologicznych.

Chcemy abyście miło spędzili to niedzielne popołudnie,dlatego na miasteczku biegowym nie zabraknie więc atrakcji dla dzieci, różnorodnych stoisk gastronomicznych naszych partnerów i stref relaksu.

Więcej info tutaj – rundazubra.pl

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH