sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaRuszył Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego 2020

Ruszył Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego 2020

W najbliższą niedzielę 14 czerwca rusza po raz pierwszy w 2020 roku Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego.

To jedna z atrakcji Powiatu Tomaszowskiego, która w 2007 roku została wyróżniona przez Polską Organizację Turystyczną certyfikatem za Najlepszy Produkt Turystyczny Roku.

Jarmark Spalski Certyfikat

Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego w Spale adresowany przede wszystkim do kolekcjonerów i zbieraczy wszelkiego rodzaju przedmiotów zabytkowych i staroci oraz do osób handlujących tego typu przedmiotami, producentów zdrowej lokalnej żywności takich jak miody, nalewki, chleby, sery, przetwory owocowe, warzywne. Na imprezie prezentowana jest twórczość ludowa i rękodzielnicza. 

Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego w Spale to impreza cykliczna, odbywa się raz w miesiącu w sezonie letnim. W sobotę poprzedzającą jarmark, również jest czynnych wiele stoisk gdyż wielu wystawców przyjeżdża do Spały na cały weekend.

Dla zwiedzających wstęp na Jarmark jest bezpłatny.

Imprezie targowej towarzyszą liczne atrakcje: program estradowy, wytwarzanie na żywo wyrobów przez znanych twórców ludowych, gry i zabawy dla dzieci, czy zwiedzanie Spały z profesjonalnymi przewodnikami. Jarmark odwiedza też grupa tomaszowskich miłośników starych motocykli.

Tłumy publiczności mają w czym wybierać: szkło artystyczne, stara porcelana, ceramika ozdobna i użytkowa, koronki, książki, płyty analogowe, które wracają do łask fanów muzyki, biała broń. Wystawcy oferują dużo figurek drewnianych, porcelanowych i metalowych, Atrakcją jarmarku jest wystawianie koła garncarskiego. Prawdziwą furorę robią jednak panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które serwują głodnym pierogi z wody i z patelni. Mają też w swojej ofercie kulinarnej jeszcze inne „małe co nieco”. Przepić to wszystko można  przy stoiskach z litewskim kwasem chlebowym, sokami, miodem pitnym i piwem z rzemieślniczych browarów.

Impreza odbywa się w bardzo malowniczym miejscu nad stawem w centrum Spały.

Tak wyglądał I jarmark w 2018 roku.

YouTube player

A tak wyglądał jarmark w 2017 roku.

YouTube player

Zgłoszenia wystawców:

Spała, Piłsudskiego 1
97-215 Inowłódz
telefon: 724 23 88 23 od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-16.00.
e-mail: biuro@jarmarkspalski.pl

https://www.facebook.com/jarmarkspalski

Wszystkie terminy jarmarku:

12-06-2020

12-07-2020

10-06-2018

09-08-2020

13-09-2020

04-10-2020

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH