piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaRzeczoznawca majątkowy. Czym się zajmuje?

Rzeczoznawca majątkowy. Czym się zajmuje?

Rzeczoznawca majątkowy to zawód regulowany, który określa Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. Czym zajmuje się wykonująca go osoba? W jakich sytuacjach konieczne może być skorzystanie z jej usług? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym zajmuje się rzeczoznawca majątkowy?

Jak wspomniano we wstępie rzeczoznawca majątkowy to zawód regulowany przez Ustawę o gospodarce nieruchomościami. Zgodnie z jej treścią jest to osoba, która zajmuje się określaniem wartości nieruchomości. Niezależnie od tego, czy przeprowadzana jest wycena nieruchomości w Łodzi, czy innymi mieście przyjmuje ona postać operatu szacunkowego, który musi spełniać wymogi Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego z 21 września 2004 r. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod linkiem: https://nieruchomosci-dnp.pl/operat-szacunkowy/. Ile kosztuje operat szacunkowy w Łodzi? Warto mieć świadomość, że przepisy nie określają w żaden sposób opłat pobieranych przez rzeczoznawców, co sprawia, że mogą oni dowolnie określać swoje ceny. W efekcie wycena nieruchomości może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych i jest uzależniona m.in. od stopnia trudności jej dokonania. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że cena operatu szacunkowego w Łodzi może być atrakcyjniejsza niż ta, która zaoferuje rzeczoznawca z Warszawy, co wynika przede wszystkim z kosztów prowadzenia działalności. W efekcie dużą popularnością cieszy się wyszukiwanie w Internecie hasła: operat szacunkowy Łódź cennik.

W jakich sytuacjach sporządza się wycenę nieruchomości?

Przeprowadzenie wyceny nieruchomości, czyli sporządzenie operatu szacunkowego to czynność, która może być wymagana w wielu sytuacjach. Przykładem może być bowiem nie tylko zakup, czy sprzedaż nieruchomości, ale również podział majątku, czy przeprowadzenie postępowania spadkowego. Operat szacunkowy sporządza się również w celu ustalenia opłaty adiacenckiej, przeprowadzenia amortyzacji środków trwałych, uzyskania odszkodowań, czy wyceny nieruchomości w celu ustanowienia hipoteki.

Podsumowując należy stwierdzić, że rzeczoznawca majątkowy w Łodzi, którego oferta jest dostępna pod linkiem: nieruchomosci-dnp.pl oferuje wykonanie operatu szacunkowego dla różnych celów. Gwarantuje przy tym krótki czas przeprowadzenia wyceny oraz najwyższą jakość usług.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS