G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaSPAŁASpała zaprasza na II edycję półmaratonu!

Spała zaprasza na II edycję półmaratonu!

Już 28 maja w Spale odbędzie się II RUNda Żubra. Impreza wraca po rocznej nieobecności. Pierwsza edycja biegu cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem uczestników nie tylko z regionu, ale i z całej Polski.

Flagowym dystansem imprezy jest półmaraton, którego trasa w 95 % wiedzie po leśnych ścieżkach i duktach Spalskiego Parku Krajobrazowego. Na dystansie pólmaratonu startują nie tylko biegacze, ale również zawodnicy Nordic Walking. Trasa półmaratonu składa się z dwóch pętli po 10,8 km. Ciekawostką trasy jest wbiegnięcie na teren unikatowego na skalę europejską kompleksu bunkrów kolejowych w miejscowości Konewka i możliwość zobaczenia z bliska tych ciekawych obiektów wojskowych.

W ramach imprezy sportowej rozegrane zostaną następujące konkurencje:

  • Bieg na dystansie 21 km (dwie pętle)
  • Bieg na dystansie 5 km (jedna pętla)
  • Nordic walking na dystansie 21 km (dwie pętle)
  • Nordic walking na dystanie 5 km (jedna pętla)
  • Bieg dzieci na dystansie 300-1000 m.

Wszystkie starty rejestrowane są przez system pomiaru czasu.

Klasyfikacja biegu dzieci odbywa się w 4 kategoriach wiekowych: do 7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat. Dekoracje obejmują pierwsze trzy miejsca chłopców i pierwsze trzy miejsca dziewczynek.

Klasyfykacja dorosłych w biegu na 5 i 21 km obejmuje 3 pierwsze miejsca w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn, a także w kategoriach wiekowych: K/M 19 (16-19lat), K/M20 (20-29lat), K/M30 (30-39lat), K/M40 (40-49lat), K/M50 (50-59lat), M/K 60+.

Natomiast klasyfikacja marszu Nordic Walking na 5 i 21 km obejmuje 3 pierwsze miejsca: K/M 20 (14-29 lat), K/M30 (30-39lat), K/M40 (40-49lat), K/M50 (50-59lat), M/K 60+. Warto dodać, ze konkurencja Nordic Walking odbywa się zgodnie z zasadami fair play i aktualnymi przepisami techniki marszu, nad czym czuwać bedą sędziowie.

W ramach pakietu startowego uczestnicy wszystkich biegów otrzymują: numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu, gadżet z logo biegów, upominki od sponsorów, a na mecie pamiątkowy medal zawodów, poczęstunek oraz posiłek regeneracyjny.

Na zwycięzów wszystkich kategorii czekają puchary oraz atrakcyjne nagrody.

Start i meta zawodów są usytuowane w urokliwym miejscu, na zrewitalizowanym placu przy turbinie.

Spała to mała miejscowośc w woj. łódzkim znana ze swoich wieloletnich sportowych tradycji. Organizatorzy zawodów chcieliby je kontynuować i zaprosić wszystkich, niezależnie od wieku, do aktywności na świeżym powietrzu. To będzie prawdziwe święto sportu!

Regulamin, zapisy i pozostałe informacje na stronie biegu : www.rundazubra.pl

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH