Sposób na wiosenną zmianę w pokoju dziennym

0
3050
Reklama

W pokoju dziennym spędzamy zwykle sporo czasu. To właśnie tutaj spotyka się cała rodzina po przyjściu ze szkoły i pracy, tu się rozmawia, tu ogląda się telewizję, to także miejsce do tego, by grać  wspólnie w gry planszowe. Oczywiście jest to też przestrzeń o reprezentacyjnym charakterze, tutaj bowiem zapraszamy gości. Jak sprawić, by pokój dzienny wraz z nadejściem wiosny zmienił się w najprawdziwszą oazę piękna i wyjątkowości? Są na to sprawdzone sposoby!

Pozbądź się niepotrzebnych bibelotów

Jeżeli w Twoim pokoju dziennym jest całe mnóstwo różnego rodzaju łapaczy kurzu, czyli zbędnych bibelotów, które tak naprawdę niczego interesującego nie wnoszą, czym prędzej się ich pozbądź. Szybko przekonasz się, że przestrzeń nabierze lekkości i swoistego oddechu. Zapomnij także o składowaniu starych i kompletnie już niepotrzebnych czasopism, na nie także nie ma tu miejsca.

Wprowadź nowy motyw ozdobny!

Okazuje się, że wcale nie trzeba przeprowadzać w pokoju dziennym generalnego remontu, aby sprawić, że wyglądał on będzie odtąd naprawdę stylowo, bardzo modnie i nowocześnie. wystarczy tylko postawić na odpowiednią ozdobę naścienną, która stanie się głównym elementem dekoracyjnym owej przestrzeni. Bardzo dobrze byłoby w ten sposób podkreślić klimat panujący  wdanym pomieszczeniu. W jaki sposób? Na przykład kiedy uwielbiamy motywy skandynawskie, niech naszym wyborem stanie się fototapeta na ścianę utrzymana w kolorystyce związanej z Naturą. Kiedy natomiast marzymy o szyku w stylu glamour, jak najbardziej wybrać możemy to, co błyszczące, połyskujące, luksusowe. Kolory, jakie się w tym przypadku sprawdzą, to z całą pewnością pudrowy róż, barwa turkusowa, złoto, srebro, czerń oraz biel. Gdy zaś mamy zamiar sprawić, że nasz pokój dzienny będzie cudowną oazą w stylu kolonialnym, nie wahajmy się  zastosowania fototapety w zwierzęce printy typu motyw zebry. To będzie z pewnością prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Czy fototapety naścienne to rozwiązanie tylko do pokoju dziennego?

Rzeczywiście fototapety często trafiają właśnie do pokojów dziennych, jednak czy jest to jedyne miejsce ich przeznaczenia? Oczywiście, że nie! Jak najbardziej nadają się one bowiem do tego, by udekorować sypialnię, przeznaczony do pracy gabinet, przedpokój, jadalnię, pokój dziecka albo nastolatka, a nawet kuchnię czy łazienkę. Okazuje się, że w każdym z tych miejsc sprawdza się one bardzo dobrze. Warto dodać, że nie tyko w przestrzeniach domów i mieszkań można je zastosować, dlatego też ich bytność w siedzibach firm i instytucji, salonach urody czy też butikach. Dzięki nim wiosenne zmiany we wnętrzach staną się faktem!

 

Reklama