wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaStaw w Spale otwarty dla wędkarzy

Staw w Spale otwarty dla wędkarzy

Po kilku latach wstrzymania wędkowania na zbiorniku Staw w Spale od 1 stycznia 2021 roku wędkarze znów mogą wędkować w Spale.

W dniu dzisiejszym 6 stycznia Społeczna Straż Rybacka z Koła PZW nr 6 Nowy Glinnik powołana przez Starostę Powiatu Tomaszowskiego przeprowadziła kontrolę wędkarską na zbiorniku Staw w Spale. Czteroosobowy patrol SSR skontrolował dokumenty wędkarskie a także stosowanie się wędkarzy do odstępstw RAPRyb wprowadzonych przez ZO PZW w Piotrkowie Tryb.

Dla przypomnienia – Zbiornik Spała

1. Połów ryb dozwolony jest wyłącznie z brzegów poniżej kładki spacerowej znajdującej się w górnej części zbiornika, z wyłączeniem zapory czołowej.

2. Połów ryb dozwolony jest wyłącznie od świtu do zmierzch na jedną wędkę: spławikową lub gruntową (obowiązuje zakaz stosowania różnych rodzajów „zanętników” – sprężyn, koszyczków i tzw. „metody”) – spinningową lub tzw. „metodą na żywca” dozwolony jest wyłącznie w okresie 1 września do 30 listopada.

3. Obowiązuje całkowity zakaz używania zanęt spożywczych. Dozwolone jest nęcenie wyłącznie przynętami używanymi do połowu ryb w ilości do 1 kg na osobę na jeden dzień połowu.

4. Obowiązuje całkowity zakaz jakichkolwiek ingerencji w brzegi zbiornika w tym przekształcania, podkopywania, usuwania trawy, krzewów, itp.

Skontrolowano 12 wędkarzy. Wszyscy mieli opłacone karty na 2021 rok jak również stosowali się do przepisów wędkarskich.

autor – Sławomir Ryś
Prezes Koła PZW nr 6 Nowy Glinnik

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH