środa, 22 maja, 2024
Strona głównaŚwiatłowód w gminie Inowłódz

Światłowód w gminie Inowłódz

Inwestorem realizowanego Projektu POPC jest  Spółka Fibee I, a główny wykonawca projektu została Firma FCA Sp. z o.o. Przewidywany termin zakończenia projektu to 30 czerwca 2022 roku.  

W ramach realizacji budowy sieci wybudowana będzie sieć umożliwiająca korzystanie z Internetu o dużej przepustowości dla ponad 14 900 gospodarstw domowych. Już w tej chwili lub nie długo pojawią się osoby z firmy z Pełnomocnictwami Inwestora, które będą zbierały zgody od Mieszkańców Gminy, gdzie będzie konieczność wykorzystania infrastruktury która znajduje się działkach prywatnych np.:  słup energetyczny.

Zgody są istotnym elementem powstającej dokumentacji Projektowej, im wcześniej skończymy etap projektowy tym wcześniej wejdziemy z pracami budowlanymi .

O rozpoczęciu i postępie prac będziemy informować mieszkańców na bieżąco.

Otwarta sieć światłowodowa FIBERHOST już wkrótce w gminie Inowłódz.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele osób przekonało się, jak ważny jest dostęp do szybkiego internetu. Niestety w wielu miejscach w naszym kraju nadal są regiony, które nie mają dostępu do nowoczesnych usług cyfrowych. Sytuacja ta ulegnie niebawem zmianie i możliwość korzystania z usług światłowodowych uzyskają mieszkańcy powiatu tomaszowskiego. Trwa bowiem budowa sieci światłowodowej, współfinansowana z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), w ramach działania 1.1. dotyczącego wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach. Dzięki tej inwestycji usługi światłowodowe będą dostępne w gminach, Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd, Żelechlinek. Projekt swoim zasięgiem obejmie aż 233 miejscowości, a sieć zostanie doprowadzona do 14 900 gospodarstw domowych w powiecie tomaszowskim.

Sieć otwartych możliwości

Dzięki temu projektowi mieszkańcy uzyskają dostęp do szybkiego i niezawodnego Internetu Światłowodowego. Inwestycja swoim zasięgiem obejmie również jednostki oświatowe. Co więcej, wybudowana infrastruktura będzie miała charakter otwarty, a swoje usługi będą na niej świadczyli zarówno lokalni, jak i ogólnopolscy dostawcy usług telekomunikacyjnych. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli wybierać z szerokiej oferty usług światłowodowych takich jak internet czy telewizja cyfrowa.

Inwestorem i wykonawcą projektu na terenie powiatu tomaszowskiego są spółki FIBEE. Inwestycja budowy sieci światłowodowej zakończy się w 2021 roku. Większość prac związanych z budową sieci prowadzona będzie na drogach publicznych. W niektórych przypadkach wykonawca sieci zwróci się do mieszkańców – właścicieli posesji z prośbą o wyrażenie zgody na poprowadzenie światłowodu przez działkę lub podwieszenie go na słupie znajdującym się na ich terenie. Udzielenie takiej zgody pomoże dotrzeć do większej liczby gospodarstw domowych borykających się z trudnościami w dostępie do internetu.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji o projekcie można odnaleźć na stronie: fibee.pl lub fiberhost.com. Osoby zainteresowane dostępem do sieci światłowodowej, mogą sprawdzić czy ich adres zostanie objęty projektem lub zgłosić chęć korzystania z usług światłowodowych n a stronie: getfibre.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH