Tak było na XVII Gminnym Koncercie Kolęd w Królowej Woli

0
1969
Reklama

„Skromna i cicha kolęda jak to Dzieciątko, co w żłobku śpi znużona drogą Rodzina Święta puka z nadzieją do twoich drzwi…” Czas Świąt Bożego Narodzenia to niezwykły i najpiękniejszy czas w roku. Towarzyszy mu wyjątkowa atmosfera oraz piękne polskie tradycje. Na pewno każdy z nas pragnie, aby Boże Narodzenie trwało jak najdłużej, bez znaczenia czy ma się 5 czy 60 lat. Śpiew kolęd jest jedną z najpiękniejszych tradycji Bożego Narodzenia.

Agnieszka Ciołak dyrektor GOK w Inowłodzu

11 stycznia 2019 r. społeczność Gminy Inowłódz spotkała się w Domu Ludowym w Królowej Woli, aby wspólnie kolędować, zatrzymać na chwilę czas Świat Bożego Narodzenia i jeszcze raz poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. To już XVII Gminny Koncert Kolęd, podczas którego zaprezentowali się przedstawiciele szkół oraz podmiotów artystycznych z terenu Gminy Inowłódz. Wszystkich zgromadzonych przywitał Wójt Gminy Inowłódz Bogdan Kącki składając noworoczne życzenia.

Bogdan Kącki Wójt Gminy Inowłódz

Prezentacje artystyczne rozpoczęła kategoria dzieci i młodzieży. Jako pierwsi wystąpili przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Ignacego Mościckiego w Królowej Woli: duet Wiktoria Wójciak i Jakub Chudy zaśpiewali „Cicha Noc” i „Merry Christmas”, a Lena Gruszczyńska „Pastuszek bosy”. Następnie uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Inowłodzu zaprezentowały kolędy „Bóg się rodzi” i „Dzisiaj w Betlejem, a Sandra Kwiatek uczennica Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu wykonała „Skrzypi wóz”.

W dalszej kolejności na scenie zobaczyliśmy reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie: Zofia Ryś z klasy 0, zaśpiewała „Kolędujemy”, Maja Małocha i Marysia Niemiec z klasy II „Maleńka Miłość”, a Małgorzata Ryś z klasy VII „Jezus Malusieńki”.

Na scenie zaprezentowały się dwie początkujące skrzypaczki Amelia Guźniczak z kolędą „Lulajże Jezuniu” a Magdalena Kik z kolędą „Bóg się rodzi”. Tego wieczoru nie mogło zabraknąć występu Gminnego Dziecięcego Zespołu Ludowego „Cekinki”, zaprezentowali publiczności utwory: „Kolęda płynie z wysokości” oraz „Skrzypi wóz”.

Gminnego Dziecięcego Zespołu Ludowego „Cekinki”

W kategorii dorosłych pierwszy zaprezentował się Zespół Ludowy „Królowianie” w ich wykonaniu usłyszeliśmy: „W piękną noc grudniową” oraz „Wyszła sobie gwiazdka”.

Zespół Ludowy „Królowianie”
„Wyszła sobie gwiazdka”

"Królowianie" podczas Gminnego Koncertu Kolęd: „Wyszła sobie gwiazdka”

Opublikowany przez Królowa Wola Poniedziałek, 14 stycznia 2019
„W piękną noc grudniową”

„W piękną noc grudniową” w wykonaniu "Królowian" na XVII Gminnym Koncercie Kolęd w Królowej Woli

Opublikowany przez Królowa Wola Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Następnie Zespół Ludowy „Brzustowianie” przygotował kolędy „Anioł Betlejemski” oraz „ Triumfy króla Niebieskiego”.

Zespół Ludowy „Brzustowianie”

XVII Gminny Koncert Kolęd w Królowej Woli zakończył gościnny występ Chóru Parafialnego z Rzeczycy. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim artystom występującym podczas Gminnego Koncertu Kolęd, Ochotniczej Straży Pożarnej w Królowej Woli za pomoc w organizacji oraz wszystkim uczestnikom koncertu.

Chór Parafialny z Rzeczycy

Tekst: A. Ciołak
Foto: E. Karwat
www.inowlodz.pl

Reklama