piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCITak było na ziemniaku w Brzustowie...

Tak było na ziemniaku w Brzustowie…

3 października 2015 r., w piękne jesienne popołudnie odbyło się kolejne, X Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego oraz Wójta Gminy Inowłódz Bogdana Kąckiego.

Impreza rozpoczęła się blokiem dla dzieci, na scenie prowadzone były liczne konkursy i zabawy., który jak zawsze podbił serca całej publiczności. Oficjalnego otwarcia i powitania gości dokonali Starosta Powiatu Tomaszowskiego Pan Mirosław Kukliński i Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki. Gospodarze dla przybyłych gości przygotowali słodką miłą niespodziankę – jubileuszowy tort.

Po zakończeniu części oficjalnej na scenie zaprezentował się Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy „Cekinki”, po czym odbyły się prezentacje konkursowe Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu tomaszowskiego w „Reklamie Ziemniaka”.Po zakończonych konkursach na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP Żelechlinek.

W dalszej części programu na scenie podsumowane zostały konkursy powiatowe. Komisja konkursowa w Konkursie na Reklamę Ziemniaka I miejsce przyznała KGW Stare Chrusty Gminy Rokiciny. W tym roku największego ziemniaka zgłosiła gospodyni z Karolinowa w Gminie Żelechlinek. Wręczone zostały również puchary zwycięzcom powiatowego konkursu w rzucie gumofilcem, który w tym roku przeprowadzony został w trzech kategoriach: VIP, mężczyzn, kobiet i dzieci.
Na scenie wystąpiły również Zespoły Ludowe: „Królowianie”, „Fajne Babki” oraz „Wesołe Ludwiczanki”. Jako gwiazda wieczoru w programie satyrycznym wystąpił Kabaret „Derkacz”. Biesiada trwała do późnych godzin wieczornych w towarzystwie Zespołu „Quattro”. Imprezie również towarzyszyły degustacja potraw ziemniaczanych oraz ognisko z pieczonymi ziemniakami, o które zadbali strażacy OSP w Brzustowie. Szkoła Podstawowa w Brzustowie przygotowała liczne konkursy dla dzieci i dorosłych oraz loteria fantowa na rzecz chorej Julii Pogorzały, uczennicy tejże szkoły.

 

Podziękowania za ogromny wkład pracy:

Pani Jadwidze Warczyk Sołtysowi, Radzie Sołeckiej, KGW w Brzustowie, Gospodyniom
z Brzustowa,

Panu Bogdanowi Niemcowi – Prezesowi ochotników i strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej
w Brzustowie.

Za wspaniały program artystyczny wszystkim Zespołom i Wykonawcom, Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie.

Gminnemu Centrum Kultury w Inowłodzu, Pracowników Urzędu Gminy w Inowłodzu oraz dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania X Powiatowego Święta Ziemniaka w Brzustowie.

tekst – Agniesza CiołakPoprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS