czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaTak obchodzono 3 maja w Gminie Inowłódz

Tak obchodzono 3 maja w Gminie Inowłódz [FOTO/WIDEO]

W ubiegły piątek mieszkańcy Gminy Inowłódz spotkali się by uczcić 228 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 09.00 mszą świętą w Kościele Parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła w Inowłodzu. Mszę celebrował Ksiądz proboszcz dr Artur Szczepanik. Po mszy wszyscy uczestnicy, wraz z pocztami sztandarowymi oraz delegacjami instytucji, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, przedstawicielami lokalnego samorządu, oświaty i kultury przeszli pod płytę pamiątkową, gdzie odbyła się część oficjalna.

Podczas uroczystości Chór Gminy Inowłódz wraz ze zgromadzonymi odśpiewał Hymn Polski. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki, który w swoim przemówieniu podkreślił jak ważna dla Polaków jest historia oraz potrzeba obchodzenia tego święta. W dalszej kolejności nastąpiło składanie kwiatów i zniczy pod płytą pamiątkową przez przybyłe na uroczystość delegacje.

Po części oficjalnej uczestnicy zaproszeni zostali do udziału w programie artystycznym w sali OSP w Inowłodzu, na który złożył się występ uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie oraz Chóru Gminy Inowłódz. Uczniowie zaprezentowali quiz „Nasza Klasa”. Następnie Chór Gminy Inowłódz pod kierownictwem Pana Zbigniewa Kosylaka zaprosili na koncert pieśni patriotycznych.

YouTube player

Fot. Robert Karbownik

Tekst: E.Karwat

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH