Troje ludzi z koronawirusem w Opocznie

0
1740
Reklama

W środę 18 marca Starosta Opoczyński potwierdził 3 przypadki zarażeniem koronawirusem w Opocznie. Wśród zarażonych są 2 pielęgniarki.

W powiecie opoczyńskim 158 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym, a 18 osób jest objętych kwarantanną.

Komunikat Starosty Opoczyńskiego:

Szanowni Państwo

Potwierdzamy pierwsze przypadki zachorowań na Koronawirus. W obecnej chwili mamy trzech pacjentów, którzy znajdują się pod ścisłą opieką służb medycznych.

Ich stan jest dobry.

Informujemy również, że oddział chirurgiczny,

SP ZOZ SZPITALA POWIATOWEGO IM. E. BIERNACKIEGO W OPOCZNIE

zostaje zawieszony do odwołania.

Jednocześnie informujemy, że tylko służby Wojewody Łódzkiego mogą podejmować decyzję o udzielaniu informacji na temat osób zarażonych.

Pierwszy przypadek zarażenia się koronawirusem odnotowano również w Nowym Mieście nad Pilicą. Taki komunikat podano również na stronie FB Sanepidu w Grójcu również potwierdził pierwszy przypadek koronawiursa w Nowym Mieście nad Pilicą, a także potwierdził, że chorobę rozpoznano u pracownika medycznego Szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu w tej sprawie. 

Szanowni Mieszkańcy!W dniu dzisiejszym (18.03.2020 r.) o godz. 9.30 Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą…

Opublikowany przez Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą Środa, 18 marca 2020

Wczoraj lokalne media pisały o przypadku 45-letniej pielęgniarka z Nowego Miasta nad Pilicą zarażonej koronawirusem, a później lekarza z pogotowia ratunkowego w Grójcu.

W środę starosta grójecki Krzysztof Ambroziak powiedział, że zarażeni koronawirusem przebywają na oddziale zakaźnym w szpitalu w Radomiu. Obecnie zarażonych jest 12 osób. Kolejnych 60 pielęgniarek, lekarzy, pracowników obsługi i pacjentów czeka na wyniki badań. Bardzo prawdopodobne, że zarażonych będzie dużo więcej.

Koronawirus w autobusach PKS Grójec

W związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białobrzegach prosi o pilne zgłaszanie się osób, które jechały autobusem PKS Grójec na podanych relacjach.

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane.

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1240334703682555904?ref_src=twsrc%5Etfw”

W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 287/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Reklama