W Spale zagrali „dla Niepodległej”

0
1658

17 czerwca w Spale odbył się Koncert Strażackich Orkiestr Dętych zatytułowany „dla Niepodległej”. Inicjatorami tego wyjątkowego patriotycznego wydarzenia zorganizowano z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości byli: Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Wójt Gminy Inowłódz.
Strażacy zrzeszeni w Jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych nie tylko gaszą pożary, stoją na straży bezpieczeństwa ludności lokalnej, ale także aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym. W niedzielne popołudnie na scenie w centrum Spały zaprezentowały się dwie strażackie orkiestry dęte oraz dwa chóry. Wszystkich powitał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Pan Tadeusz Cisowski a koncert poprowadził Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki.

Po wspólnym wykonaniu hymnu państwowego na scenie zaprezentowała się Strażacka Orkiestra Dęta z Gminy Rokiciny, następnie zaśpiewał Chór Gminy Lubochnia. W dalszej kolejności wystąpił Chór Gminy Inowłódz wspólnie z zespołem „Cekinki”, po czym na scenie można było zobaczyć i usłyszeć występ Orkiestry Dętej z Żelechlinka.
W Patriotycznym repertuarze usłyszeć można było m.in. „Rotę”, „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko”, „My pierwsza brygada” i wiele innych.
Strażackie Orkiestry Dęte gromadzą na swych koncertach liczną publiczność, dlatego sympatyków orkiestr zapraszamy do Spały 1 lipca 2018 r. na coroczną Prezentację Strażackich Orkiestr Dętych.

Relacja/foto: A. Ciołak