czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIWarsztaty dla miłośników teatru i recytacji

Warsztaty dla miłośników teatru i recytacji

Jesteś nauczycielem polonistą, instruktorem teatralnym lub specjalistą w dziedzinie recytacji? A może chcesz podnieś swoje kompetencje w zakresie działań teatralnych i pracy z żywym słowem? Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na warsztaty, które odbędą się 19 stycznia (piątek) w godz. 17−20 w MCK Browarna przy ul. Browarnej 7.

Wraz z nowym rokiem zbliżamy się do wydarzeń organizowanych cyklicznie przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, takich jak eliminacje powiatowe 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Tomaszowskie Teatralia czy Tomaszowski Mały Konkurs Recytatorski, który odbędzie się po raz 43.

W związku z tym dla nauczycieli polonistów, instruktorów teatralnych, specjalistów w dziedzinie recytacji i innych osób (powyżej 15. roku życia) zainteresowanych tym tematem przygotowane zostały warsztaty podnoszące kompetencje z zakresu działań teatralnych i kultury żywego słowa.

Zajęcia będą dotyczyć m.in.:

  • kwestii praktycznych związanych z pracą z tekstem,
  • doboru repertuaru,
  • technicznych aspektów prezentacji,
  • wiedzy o kategorii, jaką jest „Wywiedzione ze słowa”.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Prowadzenie: Lucyna Jakubczyk – pedagog, kulturoznawca, wykładowca UJK w Kielcach, instruktor teatralny, instruktor dramy – uprawnienia zdobyte w Centralnym Ośrodku Metodyki Upowszechniania Kultury w Warszawie. Założycielka i reżyserka Teatru Studenckiego Wyjście Ewakuacyjne.

Zapisy przez www.strefazajec.pl lub bezpośrednio w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18 w godzinach 8–16. Koszt udziału wynosi 40 zł od osoby.

Więcej informacji pod nr tel.: 605 579 103 − Katarzyna Goljat, 511 875 662 − Anna Zieja.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH