sobota, 2 grudnia, 2023
Strona główna„Wieczór bardzo kameralny na Zamku w Inowłodzu”. Kolejny artysta - Piotr Przedbora

„Wieczór bardzo kameralny na Zamku w Inowłodzu”. Kolejny artysta – Piotr Przedbora

Zapraszamy na „Wieczór bardzo kameralny na Zamku w Inowłodzu”, 25 sierpnia o godz. 19.30, wstęp wolny. Organizator koncertu, podjął decyzję, że podczas spotkania zbierane będą pieniądze dla Zosi Bigos @Zosia – wyścig z SMA. Poniżej, na dole, znajdziecie kilka informacji na temat Zosi i zbiórki prowadzonej przez Fundację SIEPOMAGA.

Kto wystąpi?

Piotr Przedbora, wybitny i utytułowany gitarzysta. I obiecujemy, że miłośnikom gitary klasycznej będzie się bardzo podobało.

Dzisiaj prezentujemy trzeciego wykonawcę koncertu „Wieczór bardzo kameralny na Zamku w Inowłodzu”, który zaprezentuje utwory na gitarę klasyczną:

  • Fernando Sor – Introdukcja i Wariacje Na Temat Mozarta, Op. 9
  • Leo Brouwer – Un Dia De Noviembre
  • Izaak Albeniz – Asturias

Piotr Przedbora jest jednym z najwybitniejszych muzyków młodego pokolenia. Po ukończeniu szkoły muzycznej II stopnia w Tomaszowie Mazowieckim pod kierunkiem Mirosława Drożdżowskiego podjął w 2013 roku studia na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie gitary profesora Marcina Zalewskiego, które ukończył wyróżnieniem w 2018 roku. Dla rozwoju muzycznej kariery gitarzysty kluczowa była także współpraca z Judicaëlem Perroy, wybitnym gitarzystą i pedagogiem paryskim. Muzyk jest stypendystą: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rządu Polskiego w programie „Młoda Polska” (dwukrotnie), Marszałka Województwa Łódzkiego (trzykrotnie), Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego (dwukrotnie) oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jest również laureatem ponad 20 konkursów rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej, w tym 19 pierwszych miejsc i 3 Grand Prix.

Na przełomie roku 2013/2014 ukazała się debiutancka solowa płyta Piotra. Pod koniec grudnia 2017 roku miała swoją premierę druga solowa płyta artysty (obydwie zostały wydane pod szyldem wydawnictwa DUX). W tym samym roku gitarzysta uczestniczył w nagraniach płyty pt. Suita Hiszpańska z muzyką Romana Maciejewskiego (Chopin University Press, 2018). Znalazła się na niej m.in. światowa premiera fonograficzna Suity Hiszpańskiej na duet gitarowy, którą Piotr nagrał z Ksawerym Jastrzębskim. Pod koniec 2018 roku, nakładem wydawnictwa DUX, ukazała się kolejna płyta z jego udziałem. Na monograficznej płycie Krzysztof Penderecki. Concertos, Vol. 7 można usłyszeć m.in. Koncert na altówkę (gitarę) i orkiestrę. Partii solowej, w autorskim opracowaniu Piotra, towarzyszy Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod batutą samego Ś.P. Krzysztofa Pendereckiego. W 2019 roku płyta ta została nominowana do nagród fonograficznych Fryderyk oraz ICMA. W czerwcu tego samego roku miała swoją premierę trzecia solowa płyta Piotra Guitar Evol.3ution+Orchestra, na której znalazły się trzy koncerty z towarzyszeniem orkiestry wybitnych polskich kompozytorów Krzysztofa Pendereckiego, Krzysztofa Meyera oraz Mikołaja Góreckiego. Artysta prowadzi działalność koncertową jako solista i kameralista. Najczęściej występuje z repertuarem solowym. Współpracuję również ze znakomitymi muzykami i zespołami: Julią Wrońską (skrzypce), Ksawerym Jastrzębskim (gitara), Adamem Wochem (gitara), Polską Orkiestrą Sinfonią Iuventus im. Jerzego Semkowa.

Oprócz regularnych koncertów Piotr prezentował swój program na żywo również w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych, między innymi w Polskim Radiu RDC, TVP Polonia, TVP Łódź, hiszpańskiej Intercomarcal TV oraz w TVP Kultura w programie Scena klasyczna, w którym wystąpił z recitalem solowym oraz w duecie ze skrzypaczką Julią Wrońską.

Mecenasem koncertu jest Gmina Inowłódz, a patronatem wydarzenie objęli:

  • Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu,
  • Galeria SIMCINÓW Anny i Jarosława Luterackich,
  • Fundacja Czarna Kura,
  • Fundacja PROEM Zako,
  • Farma Huculand,
  • Teatr na Zamku.

Patronat medialny  nad wydarzeniem objął  portal internetowy Nasz Inowłódz Wieści Gminne.

Wszystkich zainteresowanych koncertem prosimy o sprawdzenie, czy koncert nie został odwołany, co może się zdarzyć, w przypadku opadów deszczu (ze względu na wrażliwość instrumentów muzycznych) lub wprowadzanych regulacji związanych z COVID-19.

ZAPRASZAMY

Zosia urodziła się 30 kwietnia 2021 roku. W szóstym tygodniu jej życia, wstępnie zdiagnozowano u niej SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni typu 1, postać niemowlęcą.

Jest to rzadka choroba genetyczna, która doprowadza do stopniowego zaniku mięśni odpowiedzialnych za ruch oraz biorących udział w oddychaniu i przełykaniu.

Nieleczona, prowadzi do śmierci przed 2 rokiem życia.

Obecnie Zosia znajduje się pod opieką Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie zakwalifikowano ją do programu leczenia nusinersenem. Lek ten zatrzymuje postęp choroby. W połączeniu z właściwą fizjoterapią i wielospecjalistyczną opieką medyczną, przynosi poprawę, jednak nie cofa tego, co już zabrała choroba.

Ogromną szansą dla Zosi jest terapia genowa, która jest bardzo skuteczna w zahamowaniu choroby. Jednak dużym ograniczeniem jest jej koszt- ok. 9 milionów zł oraz waga dziecka, która nie może przekroczyć 13,5 kilograma, aby można było ją wdrożyć. Czas ma tu wielkie znaczenie.

Dlatego też uruchomiono zbiórkę pieniędzy poprzez Fundacje Siepomaga.pl. Liczymy na Wasze wsparcie oraz prosimy o promowanie akcji wśród przyjaciół i znajomych. Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy, Zosia będzie miała szansę na normalne życie i szczęśliwe dzieciństwo.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS